Як ветеранам з інвалідністю отримати матеріальну допомогу на ліки та лікування у Дніпрі

Як ветеранам з інвалідністю отримати матеріальну допомогу на ліки та лікування у Дніпрі. ветеран, лікування, матеріальна допомога, учасник ато/оос, інвалідність

Як ветеранам з інвалідністю отримати матеріальну допомогу на ліки та лікування у Дніпрі. ветеран, лікування, матеріальна допомога, учасник ато/оос, інвалідність

З початком бойових дій на Донбасі у 2014 році Дніпро, без перебільшення, стало справжнім форпостом України. Лише в перший рік війни з регіону до війська були мобілізовані та призвані десятки тисяч військовослужбовців, сформовані боєздатні підрозділи, започатковано потужний добровольчий рух. У ті дні дніпряни, не вагаючись, встали на захист своєї країни й гідно виконали свій конституційний обов’язок. На жаль, багато воїнів не повернулися з війни, багато хто дістав інвалідність внаслідок поранень, контузій, каліцтва та захворювань. Ці мужні люди й досі продовжують відновлювати своє здоров’я та намагаються повернутися до активного життя.

Про те, як у Дніпрі отримати грошову матеріальну допомогу на ліки та лікування особам з інвалідністю – учасникам АТО/ООС та членам сімей загиблих захисників України та на яку суму можна розраховувати, розповіла заступниця директора департаменту соціальної політики Дніпровської міської ради Юлія Дмитрова.

— Ті, хто боронив нашу державу, заслуговують на належний соціальний захист. А надто ті, хто, захищаючи Україну, втратив здоров’я або близьку людину, — зазначила пані Юлія.

— Хто може розраховувати на цю матеріальну допомогу?

— Ця допомога надається особам з інвалідністю, які брали безпосередню участь в АТО/ООС, а також членам сімей захисників, які загинули або померли внаслідок поранення, контузії, каліцтва чи захворювання, яких зазнали під час участі в районі проведення АТО/ООС, мають відповідний статус та відповідні документи.

До членів сімей загиблого, померлого учасника АТО/ООС належать: oдин з подружжя, який не одружився вдруге, батьки (усиновителі), неодружені повнолітні діти, визнані особами з інвалідністю з дитинства 1-ї та 2-ї групи або особами з інвалідністю 1-ї групи.

— Який порядок виплати матеріальної допомоги та як її отримати?

— Порядок виплати цієї допомоги передбачений Рішенням виконавчого комітету Дніпровської міської ради від 19 березня 2019 року № 300. Надання матеріальної допомоги на ліки та лікування здійснюється на виконання Програми підтримки учасників АТО, бійців-добровольців та членів їхніх сімей міста Дніпра «Родина Героя» на 2017-2021 роки.

Щоб отримати виплату, слід звернутися до Департаменту соціальної політики Дніпровської міськради: вул. Шевченка, 11, кабінет 17, і надати відповідні документи. Зокрема, учасникам АТО/ООС з інвалідністю потрібно надати заяву на отримання матеріальної допомоги, копію паспорта, оригінал довідки про склад сім’ї або зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, копію ідентифікаційного номера платника податків, оригінал довідки лікарсько-консультативної комісії лікувального закладу про необхідність лікування або проведення операції та придбання ліків, копію посвідчення особи з інвалідністю війни, копію довідки медико-соціальної експертної комісії про встановлення інвалідності, копію довідки про безпосередню участь особи в АТО, або інші офіційні документи.

Член сім’ї загиблого (померлого) учасника АТО/ООС подає: заяву на отримання матеріальної допомоги, копію паспорта, копію ідентифікаційного номера платника податків, оригінал довідки лікарсько-консультативної комісії лікувального закладу про необхідність лікування або проведення операції та придбання ліків, оригінал довідки про склад сім’ї, копію посвідчення члена сім’ї учасника АТО/ООС, копії документів, що підтверджують родинні стосунки членів сім’ї учасника АТО/ООС.

— Яка сума матеріальної допомоги?

— Грошова матеріальна допомога на ліки та лікування для осіб з інвалідністю – учасників АТО/ООС та членів сімей загиблих надається один раз на рік. Виплачується вона на поштові відділення за місцем реєстрації отримувача або на особовий рахунок відкритий у банку за вибором отримувача.

Питання визначення суми грошової допомоги розглядається відповідною міською робочою групою, але не більше:

– 15 тис. грн — для осіб з інвалідністю 1-ї групи;

– 12 тис. грн — для осіб з інвалідністю 2-ї групи;

– 10 тис. грн — для осіб з інвалідністю 3-ї групи;

– 10 тис. грн — для членів сімей загиблого (померлого) учасника АТО/ООС.

Питання призначення грошової допомоги розглядається протягом 30 календарних днів.

Документи про призначення грошової допомоги подаються до 1 грудня поточного року.

Олександр Колесник
Кореспондент АрміяInform

АрміяInform

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*