Завдяки реагуванню Уповноваженого особі з інвалідністю внаслідок війни встановлено щомісячну доплату до пенсії

Завдяки реагуванню Уповноваженого особі з інвалідністю внаслідок війни встановлено щомісячну доплату до пенсії. уповноважений, доплата, пенсія, соціальний захист, інвалідність

Завдяки реагуванню Уповноваженого особі з інвалідністю внаслідок війни встановлено щомісячну доплату до пенсії. уповноважений, доплата, пенсія, соціальний захист, інвалідність

До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини звернувся громадянин Л. щодо відмови Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області у встановленні до пенсії по інвалідності, призначеної відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі – Закон № 2262), щомісячної доплати, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 № 713 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб».

Постановою Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 № 713 передбачено, що з 01.07.2021 особам, яким призначено пенсію до 01.03.2018 відповідно до Закону № 2262 (крім військовослужбовців строкової служби), до розмірів їхніх пенсій, визначених відповідно до статті 13 Закону № 2262, станом на 01.03.2018, встановлюється щомісячна доплата в сумі 2000 гривень.

З метою поновлення порушених соціальних прав громадянина Л. Уповноважений направила відповідний запит до Пенсійного фонду України.

Завдяки реагуванню Уповноваженого поновлено порушене право на соціальний захист і в жовтні поточного року громадянину Л. до пенсії по інвалідності встановлено щомісячну доплату в розмірі 2000 гривень (з доплатою вказаної виплати з 01.07.2021 року).

Уповноважений тримає на контролі питання додержання прав і свобод осіб з інвалідністю внаслідок війни.

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*