Міжнародне журі назвало переможців конкурсу «Перевтілення»

Міжнародне журі назвало переможців конкурсу «Перевтілення». перевтілення, театр, фестиваль, інвалідність, інклюзія

Міжнародне журі назвало переможців конкурсу «Перевтілення». перевтілення, театр, фестиваль, інвалідність, інклюзія

Рада консультантів Всеукраїнського інклюзивного театрального конкурсу «Перевтілення» відзначила 5 найкращих робіт у 3 номінаціях. Роботи учасників оцінювала Рада консультантів у складі режисерів, акторів, театрознавців, танцівників та музикантів з України та Польщі.

Особливість цьогорічного конкурсу «Перевтілення» — новий онлайн формат. Учасники з усієї України мали можливість взяти участь, не виходячи з дому. Водночас саме через карантин чимало колективів не змогли представити своїх робіт на конкурс, адже для участі необхідно було надіслати відеоверсію вистави, етюду, індивідуального номеру тощо.

Загалом у конкурсі, який відбувався в межах 15 Міжнародного фестивалю інклюзивного театру «Шлях» взяли участь 24 учасники з 11 областей України. Всі вони отримають дипломи. А посилання на кращі роботи з’являться на сторінці фестивалю: wayfestival.in.ua/competition

У номінації «Театральна вистава»: «Океани» Особливого театру з Чернівців (режисер Катерина Бутняк); «Маленький принц» Театру особливих акторів «Намисто» з Рівного (режисер Олена Гончарук); пластична вистава «Щасливі вигнанці» Народного театру-студії «Паростки» з Києва (режисер Віталій Любота).

У номінації «Малі театральні форми» кращою була робота «Подарунок на Різдво» Народного самодіяльного театру жестової мови з Харкова (режисер Надія Мігунова).

Найкращою у номінації «Індивідуальні номери» журі визнало роботу Вікторії Цикало з Харкова, яка на конкурс представила уривок з твору М. Гоголя «Ніч перед Різдвом».

Довідка

Інклюзивний фестиваль «Шлях» — платформа для розвитку інклюзивного театру, який 15 років поспіль проводить організація «Непротоптана стежина», цьогоріч відбувався онлайн з 14 до 27 вересня. Фестиваль дає можливість вийти на сцену професійного театру акторам з інвалідністю та інклюзивним театральним колективам. У 2001 році став одним із перших подібних заходів в Україні, де люди з інвалідністю були не лише глядачами, але основними активними учасниками. «Шлях» є учасником активної міжнародної спільноти інклюзивного театру, куди входять колективи з Польщі, Білорусі, Німеччини, Литви, Латвії та інших країн. У межах ювілейного, 15 фестивалю, відбулися також покази онлайн вистав з різних країн, публічні дискусії про інклюзію в мистецтві та онлайн курс для режисерів інклюзивних театрів.

Фестиваль втілювався за підтримки Українського культурного фонду. Позиція Українського культурного фонду може не збігатись з думкою авторів. Український культурний фонд — державна установа, створена у 2017 р. як нова модель надання на конкурсних засадах державної підтримки та промоції ініціатив у сфері культури та креативних індустрій. Діяльність Фонду, відповідно до чинного законодавства, є невід’ємною частиною політики і визначених пріоритетів діяльності Міністерства культури та інформаційної політики України.

Пресслужба ЛМР

Львівська міська рада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*