100 власних творчих робіт показали люди із інвалідністю у Житомирі (ВІДЕО)

100 власних творчих робіт показали люди із інвалідністю у Житомирі (ВІДЕО). житомир, виставка, експозиція, учасник, інвалідність

100 власних творчих робіт показали люди із інвалідністю у Житомирі. житомир, виставка, експозиція, учасник, інвалідність

Рушники, вишивані блузи, мереживні серветки, іграшки, картини. Усе це та багато іншого показали 23-січня у виставковому залі обласної організації інвалідів у Житомирі, інформує Суспільне.

Усі вироби виготовили люди із інвалідністю.

Загалом на експозицію привезли понад 100 творчих робіт із усіх куточків області.

Учасниця виставки Марія Зіновчук на виставці представила вишиті рушники. Жінка розповіла, що голку тримає у руках декілька годин на день.

“Це наші обереги українські. Душа наша розквітає, коли ми одягаємо вишиванку. Ось гуцульський рушник, з мотивами ромбів, це традиційний рушник Західної України, а квіткові орнаменти – це наше Полісся. А нині я працюю над рушником, який зветься “Берегиня”. Це вінчальний рушник, тут є процес вінчання: сердечка, два голубки стають в коронах до вінця, калина, квіти, ось всі діточки пішли, є доля. Знизу орнамент – це життєва дорога”, – розповіла Марія Зіновчук

Учасниця виставки Наталія Циплицька розповіла, що декілька власних робіт вона виставляла у фойє Верховної Ради України.

Наталія Циплицька: “Коли людина має інвалідність, завжди прошу всіх: не впадайте у відчай. Роботи мене надихають, поліпшують настрій”.

Співорганізатор виставки Аркадій Дубовик: “На виставці представлено понад 100 робіт людей з інвалідністю. Люди приносять картини, вишивки, іграшки, книжки пишуть”.

Відвідувач виставки Володимир Христ: “Люблю відвідувати виставки, поетичні вечори. Мені подобається. Тут дійсно все зроблено з душею, передає українську культуру”.

Співорганізаторка виставки Олена Білецька: “У нас є роботи людей, які не можуть вийти з квартири, але вони творять. Їхні роботи приносять родичі. Хотілося б запросити людей з інвалідністю, які проживають в далеких селах, щоб вони долучалися. Може, вони і не знають, що є така виставка єдина в Україні постійно діюча”.

Автор сюжету Леонід Харшан

Ірина Остапчук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*