На Дніпропетровщині створено виробництво кератобіомплантатів для лікування сліпих

1 15 eyes 11 o6oi ru. зору

Перше вітчизняне виробництво кератобіомплантатів для надання спеціалізованої офтальмологічної допомоги сліпим хворим відкрито у Дніпропетровську. Підприємство ДП «Біоімплант» МОЗ України не має аналогів у державі.

Планова виробнича потужність – 750-1 000 флаконів на рік. Це задовольнить потребу в препараті не лише Дніпропетровщини, але й України в цілому.

Метод наскрізної або пошарової кератопластики з використанням кератобіомплантату, виготовленого за найсучаснішими технологіями, дозволяє надати допомогу пацієнтам з ураженням рогівки, повернути їм зір і працездатність, а також знизити фінансове навантаження на державу.

Лікування та подальша реабілітація перших 500 пацієнтів працездатного віку дозволить заощадити державі 4-5,7 млн грн щорічно.

Довідка.

Тяжкі ушкодження рогівки ведуть до повної або часткової втрати зору, зумовлюють стійку втрату працездатності та вихід на інвалідність людей працездатного віку. Утримання інвалідів по зору з рогівковою сліпотою коштує державі в середньому від 8000 до 11 500 грн на рік на одну людину.

Кератобіомплантат – один із видів біоімплантатів для повної або часткової заміни у хворих ураженої рогівки ока з метою відновлення або поліпшення зору. Виготовляється зі складової частини ока донора-трупа, а саме кератолімбального диску, після підготовки і проведення необхідної репарації, обробки та консервації. Дозволений для застосування у медичній практиці в Україні.

Прес-служба МОЗ України

Міністерство охорони здоров’я України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*