Зміни в законодавстві задля забезпечення свободи пересування людей з особливими потребами

1 15 710 2. особливими потребами, інвалідів

  1 15 710 1

Питання про внесення змін до нормативно-правових актів України щодо забезпечення доступності до об’єктів житлового, соціально-побутового призначення та транспортної інфраструктури осіб з особливими потребами та інших маломобільних категорій громадян порушили у своєму листі до Урядового уповноваженого з прав інвалідів Олексія Журавка представники Донецької обласної Всеукраїнської організації інвалідів “Союз організацій інвалідів України”.

Вулиці, по яких ми ходимо щодня, багатоповерхові будівлі, якими рясніють сучасні міста, громадський транспорт, яким переповнені вулиці – все це складає повсякденну, буденну частину нашого життя. Однак ми не замислюємося, що для багатьох наших співгромадян звичайний спуск з сьомого поверху у двір, відвідини лікарні, декілька зупинок у тролейбусі вже є випробуванням, яке не завжди вдається пройти через невідповідність їх облаштування вимогам доступності для маломобільних громадян.

Якщо говорити про будівництво нових, реконструкцію та капітальний ремонт існуючих об’єктів, то Законом України “Про будівельні норми” передбачено вимоги повного та неухильного виконання нормативних вимог, які покликані зробити населені пункти зручними для пересування кожного. Однак, що стосується вже існуючих об’єктів, на які проведення ремонтних робіт не передбачається, то ситуація набагато складніша.

З метою її вирішення та у відповідь на прохання Урядового уповноваженого розглянути пропозиції громадської організації, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України запропонувало Мінсоцполітики як головному органу у системі центральних органів виконавчої влади з формування та забезпечення реалізації державної політики у сферах соціального захисту інвалідів доповнити статтю 27 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” відповідним положенням щодо обов’язковості пристосування вже існуючих об’єктів фізичного оточення під потреби інвалідів та встановити сувору відповідальність власників, балансоутримувачів і орендарів таких об’єктів за порушення цих правил.

Така вимога на законодавчому рівні створить належний та дієвий механізм забезпечення заходів щодо пристосування об’єктів під потреби людей з особливими потребами.

“Кожна людина з інвалідністю має право вільно пересуватися та мати безперешкодний доступ до всіх об’єктів інфраструктури міста чи села,- переконаний Олексій Журавко.- І наш обов’язок забезпечити це право у повній мірі.”

zhuravko.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*