Розвиток спілкування для незрячих

1 28 2 Picture 2. слабозорих, сліпих

1 28 2 Picture 1На базі Тернопільської обласної бібліотеки для молоді проведено тренінг для викладачів шкіл області для незрячих і слабозорих. В заході прийняли участь також і представники обласної організації УТОСу.

Інформаційно-комп’ютерний центр для людей з вадами зору створений при бібліотеці вже понад 3 роки. Він створений завдяки виграному гранду посеред усіх бібліотечних закладів України. Обласне відділення надавало свої рекомендації для впровадження цієї ідеї. Так і продовжуємо співпрацювати. Метою діяльності центру є забезпечення вільного доступу до інформації людям з особливими потребами та сприяння їх інтеграції в культурне життя краю.

Надаються послуги:

– видача аудіокниг;

– переведення текстових файлів в mp3 формат;

– використання програм Jaws та Magic Professional;

– пошук інформації в мережі Інтернет;

– “Домашній абонемент” – книгоношення на дім;

– навчання комп’ютерній грамотності;

– виставки творчих робіт;

– організація дозвілля.

Тісно співпрацюємо із Тернопільським обласним навчально-інформаційним центром «Біла тростина». В рамках співпраці розроблено програму «Відкриймо разом вікно у світ для сліпих і слабозорих нашим краянам». В рамках цієї програми працівники відділення спільно з викладачами навчально-інформаційного центру виїжджають машиною відділення Фонду по селах віддалених районів області в пошуку незрячих людей, з метою включення їх до школи, для соціальної реабілітації та адаптації в суспільстві. Діє також і програма «За гармонійний розвиток, самореалізацію та соціальну інтеграцію сліпих та слабозорих». Цією програмою також передбачено щорічне поповнення бази даних сліпих та слабозорих усіх етапів життєдіяльності – від народження і до глибокої старості – з метою їх соціально-побутової реабілітації та проведення навчально-інформаційної і культурно-просвітницької діяльності.

Фонд соціального захисту інвалідів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*