Прес-конференція: “Гроші для інвалідів. Як ефективніше витратити близько 1 млрд. грн. на працевлаштування інвалідів та державну підтримку організацій інвалідів?” (ВІДЕО)

1 18 4 645724 200 1 2. іван сікора, ато, державна служба україни у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, юрій антропов, відкрите суспільство, громадська організація, реабілітації, фонд соціального захисту інвалідів, фундація, інвалідів
Іван Сікора: директор ГО "Фундація "Відкрите суспільство"

Іван Сікора: директор ГО “Фундація “Відкрите суспільство”

15 серпня 11-00 у Прес-центрі Укрінформу відбулася прес-конференція на тему: «Гроші для інвалідів. Як ефективніше витратити близько 1 млрд. грн. на працевлаштування інвалідів та державну підтримку організацій інвалідів?» (Зала 1).

Організатор: ГО Фундація «Відкрите суспільство»

Учасники: Іван Сікора – директор Фундації «Відкрите суспільство»; Юрій Антропов – голова всеукраїнської громадської організації інвалідів «Гармонія». На захід також запрошено керівництво Фонду соціального захисту інвалідів та Державної служби з питань інвалідів та ветеранів України.

Підсумкові матеріали:

Держава має працевлаштувати кожного другого інваліда – Сікора

Система державної підтримки інвалідів щодо їх працевлаштування та реабілітації, на думку громадських активістів, повинна зазнати кардинальних змін та відповідати міжнародним стандартам, згідно з якими держава мала б гарантувати право на працю кожному другому інваліду.

Про це сказав директор ГО Фундація “Відкрите суспільство” Іван Сікора на прес-конференції “Гроші для інвалідів. Як ефективніше витратити близько 1 млрд грн на працевлаштування інвалідів та державну підтримку організацій інвалідів?”, яка відбулася у п’ятницю в Укрінформі.

«Сьогодні кожен 18-й українець живе з інвалідністю. Загальна чисельність людей з особливими потребами сягає 2,8 млн або 6,1% населення країни. Із них працевлаштовані більше 755 тисяч або майже 27%. Стандарти Міжнародної організації праці передбачають працевлаштування 50% від загальної чисельності інвалідів в країні, тобто мало б бути працевлаштовані 1,4 млн інвалідів», – сказав Сікора.

За його словами, щоб гарантувати працю для ще як мінімум, 640 тис. українців, держава повинна модернізувати свою політику по відношенню до людей з особливими потребами, оскільки виділені для цього кошти використовуються не ефективно.

«Щороку з державного бюджету витрачається майже 1 млрд грн на соціальну, трудову та професійну реабілітацію людей з інвалідністю. Із них на створення робочих місць та власне на компенсацію роботодавцям за їх створення, а також на підтримку центрів реабілітації, йде в середньому 177-220 млн грн», – додав він.

Сікора повідомив, що на підтримку статутної діяльності громадських організацій інвалідів щороку виділяється в середньому 30-50 млн грн, однак розподіл їх не рідко відбувається у «ручному» режимі. Не в змозі суттєво покращити стан справ із працевлаштуванням і сотні мільйонів прямої підтримки та податкові пільги для підприємств інвалідів: «Таку ситуацію із розподілом бюджетних коштів потрібно змінювати. Ми пропонуємо здійснювати підтримку центрів реабілітації за кошти загального фонду бюджету, а не спеціального, як це є зараз».

Важливо також, вважає громадський активіст, суттєво збільшити обсяг коштів, що йтимуть на фінансову підтримку роботодавців за створення робочих місць на вільному ринку праці. «Роботодавець повинен отримувати кошти до початку реалізації бізнес-плану у повному обсязі, або траншами, а не після, оскільки така практика його демотивує враховуючи існуючі корупційні ризики та практику затримки оплати коштів Держказначейством. Це дасть змогу підвищити якість працевлаштування інвалідів», – підсумував Сікора.

Кількість вакансій на Донеччині впала в чотири рази – експерт

У зв’язку із воєнними діями на Сході України проблема працевлаштування місцевого населення, зокрема, інвалідів суттєво загострилася.

Про це сказав, відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу, експерт ринку праці Олексій Зволінський під час прес-конференції “Гроші для інвалідів. Як ефективніше витратити близько 1 млрд грн на працевлаштування інвалідів та державну підтримку організацій інвалідів?”, у якій також взяв участь директор ГО Фундація “Відкрите суспільство” Іван Сікора.

«На ринку праці в Донецькій області кількість вакансій, тільки за даними центру зайнятості, з часу проведення там бойових дій впала в чотири рази. Кожне друге велике підприємство стоїть. Куди там податися – невідомо, кількість біженців катастрофічна. Вони працевлаштовуються, де тільки можна. Саме тому в Україні на одне вільне робоче місце зросло велике навантаження», – сказав Зволінський.

На його думку, на Донеччині зараз є можливість для працевлаштування лише у сільському господарстві, «бо врожай все одно потрібно буде збирати». Проте, переконаний експерт, у перспективі ринок праці цього регіону отримає «друге дихання». «Після завершення АТО ситуація на ринку праці обов’язково покращиться. Є очікувана потреба в нових робочих руках на будівництві, потрібно буде відновлювати те, що зруйнували. Окрім того, Мінсоцполітики також зараз розробляє спеціальну програму із залученням міжнародної допомоги щодо створення нових робочих місць у Донецькій та Луганській областях», – підсумував Зволінський.

За таких умов особливу увагу, на думку директора ГО Фундація “Відкрите суспільство” Івана Сікори, держава має приділити проблемі працевлаштування інвалідів, кількість яких на Донбасі за рахунок шкідливих виробництв, є суттєвою. Він нагадав, що саме східні промислові підприємства були активними платниками коштів до Фонду соціального захисту інвалідів.

«Там досить високий рівень інвалідності і великі промислові підприємства, які створювали робочі місця для інвалідів, що було дуже суттєвою допомогою при працевлаштуванні. Однак прогнозуємо, що через воєнні дії в зоні АТО рівень надходження коштів до Фонду буде падати, а кількість інвалідів лише зросте. Отже, проблемою їх реабілітації та працевлаштуванням має зайнятися держава. Про ці кошти слід подумати вже зараз, розробляючи держбюджет на наступний рік», – сказав Сікора.

Відео з прес-конференції:


Укрінформ

1 реплік к “Прес-конференція: “Гроші для інвалідів. Як ефективніше витратити близько 1 млрд. грн. на працевлаштування інвалідів та державну підтримку організацій інвалідів?” (ВІДЕО)”

  1. Галина Гаевская :

    Расчеты нетрудоустроенных инвалидов, как мне кажется, надуманные цифры. Среди инвалидов большой процент престарелых людей, отработавших свое, немалый, я думаю, процент людей с инвалидностью, которые не жаждут работать, третьи – хотели бы трудиться, но физически – это не реально из-за существующих барьеров: бытовых, транспортных, социальных…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*