Хворі на гемофілію діти без профілактичного лікування сьогодні – це додаткові витрати на утримання інвалідів у майбутньому

1 22 7 KOB 0096-1170x780 2. гемофілію

1 22 7 KOB 0096-1170x780 1

Київ, 18 вересня 2014 року – На прес-брифінгу в Українському кризовому медіа центрі представники МОЗ України, лікарі, активісти та матері хворих на гемофілію дітей підняли гостре питання проблем лікування гемофілії в Україні. “Станом на січень 2014 року в Україні 1800 дорослих та 652 дитини хворих на гемофілію та хворобу Віллебранда, визнані інвалідами з дитинства», – надала статистичні дані Альона Терещенко, представник Міністерства охорони здоров’я України.

Зі слів начальника головного управління охорони здоров’я Київської держадміністрації, Олени Шевченко, гострою проблемою на сьогодні є повна відсутність медичного забезпечення профілактичного лікування не лише маленьких і дорослих киян, але також і маленьких пацієнтів та дорослих, які вимушено переїхали з південно-східних регіонів України. Сьогодні всі ліки, які використовуються для лікування гемофілії є імпортними, і коштів держбюджету вистачає лише на ургентне, тобто невідкладне лікування. Ліки в медичних установах призначені в даному випадку лише для надання швидкої медичної допомоги, тобто в Україні повістю відсутнє профілактичне лікування хвороби. «Починаючи з червня місяця, діти з різними ступенями важкості гемофілії знаходяться без профілактичного лікування, без державної допомоги. І Кожного разу, коли ми знімаємо дітей з профілактичного лікування сьогодні, ми додаємо наступному міністру охорони здоров’я і наступному бюджету України додаткових витрат на утримання інвалідів у майбутньому. Хоча при забезпеченні профілактичного лікування ці діти можуть стати повноцінними членами суспільства, і не бути тягарем для держави», – переконана Олександра Ткаченко, представник комітету матерів дітей, хворих на гемофілію.

За словами Альони Терещенко, “для 100% забезпечення лікування необхідно виділити 310 млн гривень для дорослих та 256 млн гривень для дітей. Такі цифри були подані міністерством охорони здоров’я до проекту бюджету України на 2015 рік. В цьому році з державного бюджету на лікування хворих на гемофілію було виділено 68 млн гривень на дорослих, що складає 37%, та 53 млн гривень на дітей – 31% від 100% потреби.” Ці кошти ще досі не освоєні по причині затяжних і непрозорих тендерних процедур, – пояснила представник комітету матерів дітей, хворих на гемофілію.

Український кризовий медіа-центр +ВІДЕО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*