Які можливості та перспективи є для інвалідів в Ужгороді

1 08 5 8541241 1 2. інвалідів

В Ужгородському прес-клубі відбулося засідання, присвячене вирішенню проблем інвалідів в Ужгороді. Прес-конференцію приурочено до Міжнародного дня інвалідів, який відзначається 3 грудня.

1 08 5 8541241 1

Олександр Лизанець, голова Закарпатського обласного осередку Української федерації спорту інвалідів з ураженням опорно-рухового апарату, який у цей день відзначив день народження, розповів, що із понад 6 тис інвалідів, зареєстрованих в Ужгороді, 60 займаються спортом. Але багато хто просто не має де займатися. «Діють секції в «Юності», ЗОШ №17, приватному спорткомплексі «Фанат». Але приміщень не вистачає, – каже Олександр Лизанець. – Наразі міська рада нам виділила приміщення по вул. Тихого, 13 (колишня котельня), яке потребує реконструкції. Ми провели три суботники, всю територію прибрали, але надалі потрібно кошти на відбудову». За словами Олександра, тільки для вироблення документації необхідно 15 тис. грн., з цим поміг секретар міськради Богдан Андріїв. «Фактично коштів нема, згодилося профінансувати реконструкцію Посольство Японії, але треба внести 20% свого внеску, а це 1 млн.грн,- коментує Олександр Лизанець. У новому приміщенні планують розвивати такі види спорту серед інвалідів як настільний теніс, пауерліфтинг, баскетбол та інші. А також влаштувати спеціальний міні-готель для людей з обмеженими можливостями, які приїжджають в Ужгород, зокрема на спортивні змагання.

1 08 5 8541242 2

Богдан Андріїв, секретар Ужгородської міськради зауважив, що, на жаль, тенденції свідчать про ріст кількості українців з особливими потребами. «На початку 90-их років у нас було близько 3% таких громадян, вже наприкінці 2010 року – 5,3%. Надалі їхня кількість буде зростати у зв’язку із ситуацією на Сході країни. Тому ми закликаємо небайдужих прийти на допомогу цим людям, бо їм у суспільстві живеться набагато важче. Міськрада вже виділила для потреб Української федерації спорту інвалідів з ураженням опорно-рухового апарату приміщення колишньої котельні площею понад 2000 метрів».

1 08 5 8541243 3

Андріана Сушко, начальник управління праці і соціального захисту населення Ужгородського міськвиконкому розповіла, що в Ужгороді проживає 6215 людей з інвалідністю, 679 з них з інвалідністю I–ої групи, 1927 – II-ої і 3132 – III-ьої.

Діє 4 програми додаткових гарантій соціального захисту для інвалідів. Міськрада виділила також 600 тис.грн на потреби громадської організації «Дорога життя», що займається дітьми-інвалідами, тощо.

Олександр Пересоляк, голова Громадської ради при Ужгородській міській раді, додав, що на сьогодні залишається проблемою облаштування пандусами установ та організацій. Але є і позитивні зрушення. Наступного року в Ужгороді будуть один з кожного маршруту автобус повинен бути обладнаним спеціальною підніжкою, яка допомагає людині з обмеженими можливостями без труднощів заїхати та в’їхати у транспорт.

Ужгородський прес-клуб

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*