Перша українська дейзі бібліотека налічує 11 шкільних і вузівських підручників, тривалістю 146,26 годин звучання

1 22 audiobooks. інвалідів

Львівський обласний осередок ВГО «Українська спілка інвалідів – УСІ», у партнерстві з «Ресурсним центром освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами» Національного університету «Львівська політехніка» та Академією «Svefi» (Швеція), протягом травня-липня 2015 року реалізовував соціально-культурний проект під назвою «Перша українська дейзі бібліотека».

«Українська спілка інвалідів висловлює глибоку вдячність управлінню культури та профільній конкурсній комісії Львівської міської ради за розуміння і підтримку вкрай важливого напрямку роботи. Завдяки цій підтримці, вдалось озвучити 11 шкільних і вузівських підручників, тривалістю 146,26 годин звучання.

На тлі гострого браку аудійованих і рельєфно-крапкових видань, незрячі та слабозорі читачі виявились фактично відлученими від джерел інформації – підручників, посібників, художньої літератури, періодичних видань. Для порівняння: протягом 2008-2015 років в Україні опубліковано 50 позицій літератури рельєфно-крапковим шрифтом для незрячих дітей, тираж яких не перевищував 200-300 примірників. Водночас щороку в Україні друкується від 2000 до 3000 позицій дитячої літератури.

Завдяки цим статистичним даним стає очевидним масштаб дискримінації інвалідів по зору в доступі до літератури, яка є основою формування свідомого інтелектуально розвиненого громадянина держави.

Маємо сподівання, що активне висвітлення порушеної проблеми, зокрема й на Форумі видавців 2015 року, сприятиме більшій увазі держави до інвалідів по зору і швидкому подоланню окресленої вище проблеми як недопустимої для цивілізованого суспільства, яке прагне стати частиною європейської спільноти.» – Оксана Потимко, кандидат історичних наук, інвалід I групи по зору, керівник «Ресурсного центру» Львівської політехніки, виконавчий директор ЛОО ВГО «Українська спілка інвалідів – УСІ».

Марта Більська

Львівська міська рада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*