«Діалог з владою в нас є постійний»,— керівник Українського товариства сліпих

1 15 3 jumultithumb joomla-ua 2. утос, вадами зору, незрячих

1 15 3 jumultithumb joomla-ua 1
Фото: Олександр Мазуренко

15 жовтня світова спільнота відзначає Міжнародний день білої тростини. У четвер о 12 годині в приміщенні будинку культури Львівського УВО УТОС (вул. Замарстинівська, 130) Львівська обласна організація УТОС організовує відзначення Міжнародного дня білої тростини.

Програма заходу передбачає виставку творчих робіт людей з порушенням зору, виступ творчих колективів та виконавців. До участі в заході запрошені представники влади та місцевого самоврядування, благодійники, члени інших громадських організацій, партнери та просто друзі.

«15 жовтня – Міжнародний день білої тростини. Наша організація, як і всі громадські організації, які працюють з людьми з вадами зору, привертає увагу влади, меценатів, громадськості до проблем людей з вадами зору. У Львові є більше тисячі людей з інвалідністю по зору. Ми привертаємо увагу з метою не тільки матеріальної підтримки, бо з боку міської ради ми її відчуваємо постійно. На часі дня є інші проблеми, до яких ми привертаємо увагу – це організація доступного середовища для людей слабозорих чи з глибоким порушенням зору. Це мережа озвучених світлофорів, яка з кожним місяцем у Львові зростає. Зараз ми маємо десь 60-70% всіх світлофорних об’єктів зі звуковим сигналом. Це максимально унезалежнює незрячого пішохода.

Зараз проходить ремонт у центральній частині міста. І у Львові, в одному з перших міст України (крім Вінниці), з’явиться тактильна підлогова плитка, як тротуарна, так і в приміщеннях. Ми працюємо за європейськими рекомендаційними стандартами. На вул. Коперника, на вул. Лисенка один з переходів буде облаштований такою тактильною плиткою. В подальшому при ремонті чи реконструкції такою плиткою будуть облаштовувати пішохідні переходи не тільки в центральній частині. Це максимально унезалежнює людей з вадами зору і дає можливість їм самостійно пересуватися вулицями.

На жаль, громадський автотранспорт для людей з вадами зору є недоступний, хоч є багато низькопідлогових автобусів, 2 трамваї. Але зовнішнього озвучення в трамваях немає. В цьому напрямку наша організація працює, і будемо сподіватися, що наступний рік буде кращий в плані доступності транспорту для людей з порушенням зору.

Львівська міська рада завжди є нашим партнером. Управління соціального захисту підтримує абсолютно всі заходи, які проходять в нашій організації. Відзначення Міжнародного дня білої тростини 15 жовтня не є винятком. Міський голова кожного року буває на наших заходах.

Маємо підтримку соціального захисту і в плані надання продуктових наборів, грошової матеріальної виплати для людей з глибоким порушенням зору. Дуже важливо, що місто разом з Центром зайнятості з 2013 року підтримує проект щодо організації служби супроводу – і реабілітолога, і інструктора для начитки літератури, і оператора комп’ютерного набору. Це дуже допомагає нашій роботі.

Ми при організації маємо свою студію звукозапису. Озвучених книжок в нас недостатньо, хоча бібліотека доволі велика. Ми озвучуємо силами волонтерів, людей з Центру зайнятості. Тому ми вдячні місту за те, що бачить наші проблеми. Коли голови обласних організацій зі всієї України збираються і спілкуються, то місто Львів дійсно позитивно відрізняється на тому фоні, що діалог з владою в нас є постійний. В цьому є той позитив, який люди з вадами зору відчувають у м. Львові.

15 жовтня – це звіт наших творчих колективів. Буде виставка творчих робіт людей з вадами зору: вироби з бісеру, книжки наших незрячих, картини. В нас є незрячий художник, який винайшов свою техніку писання картин – квазіграфіка. Виділені кошти використаємо на подарунки активістам організації. Серед учасників творчих колективів – єдина у світі капела незрячих бандуристів, народний вокальний ансамбль «Струмочок», який минулого тижня в Одесі став володарем гран-прі фестивалю. В нас є дитячий інтегрований колектив, який є часто учасником заходів на рівні міста і України.

15 жовтня ми з особливим трепетом чекаємо гостей. 30 листопада минулого року, з ініціативи нашого інтегрованого дитячого колективу, ми проводили благодійний концерт у Палаці Хоткевича. Ми зібрали гроші і закупили рації, які відправили 80-тій аеромобільній бригаді. Ці хлопці 2 тижні тому повернулися, тому 15 жовтня ми їх чекаємо у гості до себе». — керівник Львівського осередку УТОС Любов Кукуруза.

«Станом на 1 жовтня, у м. Львові на обліку налічується 1203 незрячі особи. Ми, управління соціального захисту, постійно підтримуємо громадські організації, в тому числі незрячих. Це є і конкурси проектів, і заходи, і фінансова підтримка. Зокрема, для заходу до Міжнародного дня білої тростини міська рада виділила практично 19 тис. грн. Також є багато соціальних гарантій від міста, які покликані допомогти незрячим у тих напрямках, де держава недоопрацювала. Це і пільги інвалідам по зору І та ІІ груп на оплату житлово-комунальних послуг, і муніципальні субсидії, що є суттєвою підтримкою для цієї категорії громадян. Ми співпрацюємо з громадськими організаціями і надалі будемо продовжувати». — в.о. начальника управління соціального захисту ЛМР Ігор Кобрин.

Довідка

Українське товариство сліпих – неприбуткова громадська організація, яка об’єднує інвалідів першої та другої груп за зором і має більше, як 80-річну історію свого становлення і розвитку. На Львівщині товариство налічує близько 2300 людей з порушенням зору. Організація є чітко структурована і має розгалужену систему первинних осередків, на базі яких людям з вадами зору фахово надається низка соціальних послуг.

Марта Більська

Львівська міська рада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*