Чи комфортно жити у Полтаві людям із порушеннями зору

Чи комфортно жити у Полтаві людям із порушеннями зору. полтава, порушення зору, працевлаштування, транспорт, інвалідність

Чи комфортно жити у Полтаві людям із порушеннями зору. полтава, порушення зору, працевлаштування, транспорт, інвалідність

13 листопада – Міжнародний день людей з порушеннями зору. ЗМІСТ дізнався чи комфортно людям із порушеннями зору жити у Полтаві.

Тактильна плитка. Керівниця відокремленого підрозділу громадської організації людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії» у Полтавській області Марина Бабець каже, що у багатьох місцях у місті тактильну плитку поклали не на одному рівні з асфальтом. Це наражає людей на небезпеку:

«Стелять тактильну плитку, ніби роблять добро, але вона повинна бути на одному рівні з асфальтом. Навіть пересічні громадяни спотикаються. А коли почнеться негода це взагалі буде небезпечно».

Зупинки та транспорт. Марина Бабець каже, що зупинки можна не помітити, а люди з порушеннями зору не завжди розуміють в яку саме маршрутку вони мають сісти:

«Зупинки – це наразі прозорі коробки, які не мають позначень, якщо не знати що вона там стоїть, то можна травмуватися, якщо маєш порушення зору, особливо в сонячну погоду. Аби на зупинках приїздив транспорт і як годиться повідомляв куди він їде, тоді б ми розуміли куди ми сідаємо Та є транспорт в якому оголошуються зупинки – це велика допомога для людей з порушеннями зору».

Спеціальний застосунок. Бабець каже, що позитивним є те, що у місті працює застосунок Poltava GPS Inclusive. Його розробили для людей з порушеннями зору, які використовують програми для озвучення інформації на екрані.

Своєю чергою керівники аптек намагаються впроваджувати шрифт Брайля, але іноді роблять помилки:

«Керівники аптек контактують з нами і ми допомагаємо прибирати помилки. Тобто поводять себе як соціально відповідальні підприємці».

Також Марина Бабець каже, що є проблеми з працевлаштуванням і більшість роботодавців лякає інвалідність по зору. Хоча зараз є програми екранного доступу за допомогою яких можна легко працювати з комп’ютером.

Альона Ягольник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*