Депутати ініціювали Програму «Львів сьогодні», спрямовану на підтримку людей з інвалідністю у період карантину та після його завершення

Депутати ініціювали Програму «Львів сьогодні», спрямовану на підтримку людей з інвалідністю у період карантину та після його завершення. львів, допомога, карантин, пандемія, інвалідність

Депутати ініціювали Програму «Львів сьогодні», спрямовану на підтримку людей з інвалідністю у період карантину та після його завершення. львів, допомога, карантин, пандемія, інвалідністьФото: Роман Балук

Депутати Львівської міської ради ініціювали розгляд на сесії проект ухвали «Про затвердження Програми «Львів сьогодні», що передбачає зниження проявів негативних наслідків пандемії COVID-19 та інших карантинних заходів для людей з інвалідністю у Львові.

«Депутати запропонували проект ухвали щодо Програми «Львів сьогодні», що покликана допомогти людям з інвалідністю менше постраждати в цей період та легше його пройти. Ця програма за своєю структурою та наповненням дуже нагадує Програму відновлення «Львів завтра», яка, на жаль, не була підтримана депутатами міської ради. Я вважаю, що обидві програми мають бути прийняті, тому що мешканці міста, бізнес, заклади освіти та культури потребують допомоги вже зараз. Ми маємо якомога швидше приступити до їх виконання.

Хочу наголосити, що Програма відновлення «Львів завтра», хоча й не була підтримана депутатами, була прийнята на виконкомі. Ті заходи, які не потребують значних змін у бюджеті, вже продовжують впроваджуватись. На сьогодні ми маємо щонайменше 10 реалізованих заходів Програми «Львів завтра», — розповів директор КУ Інститут міста Олександр Кобзарев.

Так, за словами однієї із авторів Програми «Львів сьогодні» депутатки Львівської міської ради від партії «Об’єднання «Самопоміч» Оксани Рубай, ухвала стосується створення передумов для отримання людьми з інвалідністю доступу до необхідних їм медичних, освітніх, правозахисних та соціально-економічних послуг, а також інформації у галузі охорони громадського здоров’я.

«Ця ухвала могла б бути підрозділом до ухвали про Програму «Львів завтра». Ми почали її напрацьовувати по аналогічній хронології та системності. Вона містить у собі основні позиції та зміст щодо того, яким чином потрібно допомагати людям з інвалідністю у період пандемії та період виходу з карантину. Зокрема, у програмі йдеться про весь спектр людей маломобільної категорії.

Ухвала наразі рамкова, вона лише декларує ті напрямки, на які потрібно звернути увагу, і напрацювати механізми реалізації. В її основу ліг весь гуманітарний спектр, зокрема доступність медичної сфери, освітніх та соціальних послуг, адже зараз ці люди перебувають у зоні ризику. В нинішніх умовах важко забезпечити інклюзивне дистанційне навчання. Не всі дітки з ментальними розладами можуть повноцінно навчатись. І, звісно, нам потрібно забезпечити людей з інвалідністю можливістю пересуватись соціальним таксі, або ж провести навчання для персоналу комунального транспорту щодо того, як правильно поводитись із пасажирами з інвалідністю, зокрема в умовах карантину. До того ж, ця ухвала містить цілий підрозділ присвячений соціально-економічній складовій, зокрема пільги для ФОПів, які мають інвалідність, і для тих підприємств, де працюють особи з інвалідністю.

По кожному аспекту передбачається доопрацювання, адже наразі Програма «Львів сьогодні» декларує лише напрямок, на який варто звернути увагу”, — розповіла вона.

Нагадаємо, 28 травня депутати не підтримали Програму відновлення «Львів завтра», яку місто напрацювало спільно з фахівцями різних галузей (епідеміологами, науковцями та підприємцями). Її метою є зниження проявів негативних наслідків пандемії COVID-19 у Львові та створення передумов для максимально швидкого повернення міста до покращення соціально-економічного і культурного розвитку.

Ознайомитись із програмою можна за посиланням: http://city-institute.org/index.php/uk/news/370-daidzhest-prohramy-vidnovlennia-lviv-zavtra

Додамо, КУ Інститут міста регулярно висвітлює інформацію про перебіг виконання програми відновлення «Львів завтра». Знайти усі актуальні новини з цього приводу можна у Facebook за хештегом #ЛьвівЗавтраВиконуємоСьогодні або на Facebook-сторінці Інституту міста.

Пресслужба ЛМР

Львівська міська рада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*