На Вінниччині вперше розпочали підготовку асистентів дитини для супроводу під час інклюзивного навчання

На Вінниччині вперше розпочали підготовку асистентів дитини для супроводу під час інклюзивного навчання. вінниччина, асистент, навчальний курс, супровід, інвалідність

На Вінниччині вперше розпочали підготовку асистентів дитини для супроводу під час інклюзивного навчання. вінниччина, асистент, навчальний курс, супровід, інвалідність

15 червня на базі Центру реабілітації «Гармонія» розпочався навчальний курс для асистентів дитини, в рамках апробації Державного стандарту супроводу під час інклюзивного навчання, повідомляє Вінницька обласна державна адміністрація.

В пілотуванні беруть участь загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №33 Вінницької міської ради та комунальний опорний заклад освіти «Липовецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1 ім. В Липківського Липовецької районної ради Вінницької області та Вінницький обласний осередок всеукраїнської громадської організації «Українська спілка осіб з інвалідністю – УСІ». Крім Вінницької області в апробації бере участь Дніпропетровська та Харківська області.

З початком чергового навчання учасників курсів привітала заступниця голови обласної державної адміністрації Наталя Заболотна: «Надзвичайно відповідальне завдання стоїть перед нами, адже відпрацювати необхідно кожну деталь аби в подальшому врахувати при прийнятті Державного стандарту супроводу під час інклюзивного навчання, яке використовувалось фахівцями всієї України, аби інклюзивне навчання було максимально комфортне для дитини. Адже пріоритетом обласної державної адміністрації в соціальній політиці є створення безбар’єрного, доступного регіону для кожного її мешканця». Заступниця голови ОДА побажала усім плідного та результативного навчання.

В рамках апробації в області створена робоча група на чолі з заступником голови обласної державної адміністрації за участі представників Липовецької райдержадміністрації, виконавчого комітету Вінницької міської ради та їх структурних підрозділів з питань соціального захисту населення, освіти, Вінницького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, керівників закладів загальної середньої освіти, на базі яких проходитиме апробація, та Вінницького обласного осередку всеукраїнської громадської організації «Українська спілка осіб з інвалідністю – УСІ» (розпорядження голови обласної державної адміністрації від 12 березня 2020 року № 184). Окрім того, проведена інформаційно-роз’яснювальна робота серед батьків щодо можливості участі їх дітей в апробації Стандарту та визначено 13 дітей, які потребують цієї послуги. Слід відмітити, що у зв’язку з відсутністю коштів у місцевих бюджетах територіальних громад на території яких проходить апробація Стандарту, вишукані кошти обласного бюджету для апробації цієї соціальної послуги – обсягом 163 тис. грн. Обласною державною адміністрацією спільно з Вінницьким обласним осередком Всеукраїнської громадської організації «Українська спілка осіб з інвалідністю – УСІ» та Вінницьким обласним центром соціальних служб для сім’ї дітей та молоді з 15 червня 2020 року розпочато 10 денне навчання осіб, які будуть надавати соціальну послугу супроводу під час інклюзивного навчання.

Для довідки: Асистент дитини – соціальний робітник, один з батьків отримувача соціальної послуги або законний представник, які безпосередньо виконують заходи, спрямовані на забезпечення повної та ефективної участі отримувача соціальної послуги супроводу під час інклюзивного навчання у освітньому процесі шляхом надання підтримки та допомоги в пересуванні, самообслуговуванні, комунікації, харчуванні, орієнтації у просторі, а також у забезпеченні безпеки в приміщенні, на території закладу освіти, або на іншій території під час екскурсій, навчальних поїздок, інших заходів, передбачених освітнім процесом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*