«Діти Сонця. Один день на роботі» Валентин Новосад (ВІДЕО)

«Діти Сонця. Один день на роботі» Валентин Новосад (ВІДЕО). валентин новосад, луцьк, відеопроект, працевлаштування, синдром дауна, indoor, clothing, furniture, person, vase, human face, smile, dining table. A person standing in front of a table

Валентину – 16. Він – найстарший у сім’ї. Хатня робота, город, піклування про менших сестричку і братика, вранішня кава для батьків – це далеко не всі щоденні клопоти хлопця. І синдром Дауна – це не привід для поблажок, – вважають у сім’ї Новосадів.

Хлопця виховали настільки самостійним, що він навіть до школи їздить сам маршруткою, а мешкає родина за 24 кілометри від Луцька, у селі Чаруків. Цю саму відстань Валентин щодня тепер долає до свого першого місця роботи – кав’ярні «Цукерня».

Власниця закладу Юлія Другак зголосилася на участь у проекті «Діти Сонця. Один день на роботі», бо з досвіду знає, що люди з синдромом Дауна, часом навіть більше за інших, заслуговують бути працевлаштованими.

Молодий колектив закладу тепло прийняв Валентина під свою опіку: вчили, допомагали, підтримували…

До обов’язків Валентина на новій роботі входить прибирання столиків, миття посуду, складання серветок, протирання пилу та інше. З перших днів стажування Валентин працював з завзяттям, та не обійшлося і без труднощів. Зокрема, хлопцеві постійно кортить скуштувати смаколики, що їх замовляють відвідувачі, або продегустувати цукор. Але за це він, як і годиться, “отримує на горіхи” від старшого персоналу.

Відвідувачі «Цукерні» почали кликати Валентина на ім’я, з’явилися постійні клієнти, йому залишають чайові.

Зйомки відеопроекту закінчилися, а Валентин і досі приїздить до кав’ярні. Одягає фірмову теніску, фартух і стає на підмогу дівчатам офіціанткам.

У Валентина великий потенціал, – каже Юлія Другак. Вона радить хлопцеві здобувати відповідний фах і наполегливо готуватися, аби улюблена справа стала роботою на постійній основі.

Проект реалізується в рамках кампанії «Дискримінація обмежує. Протидій!» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Громадське.Волинь

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*