Діти з інвалідністю у Миколаєві отримали подарунки з Франції (ФОТО)

Діти з інвалідністю у Миколаєві отримали подарунки з Франції (ФОТО). миколаїв, франція, діти, подарунок, інвалідність

Діти з інвалідністю у Миколаєві отримали подарунки з Франції. миколаїв, франція, діти, подарунок, інвалідністьФото: Олег Копотієнко

Члени асоціації “Юність, культура, солідарність” з міста Сен-Брис-су-Форе, Франція, зібрали гроші на подарунки юним миколаївцям. У липні діти намалювали те, про що мріяли. Згодом ці малюнки потрапили до асоціації.

Про це кореспондентам Суспільного розповів співзасновник Асоціації, член ради ГО “Миколаївське міське об’єднання родин з особливими дітьми та інвалідами дитинства “Усмішка дитини” Олег Копотієнко.

“У Франції фото дітей з їхніми малюнками роздрукували і розмістили на спеціальній стелі в місцевій церкві міста Сен-Брис-су-Форе. Дехто з членів Асоціації навіть придбали конкретний подарунок індивідуально і переслали в Україну. Та в основному збирали гроші, а ми вже тут купили усі подарунки”, – розповів Олег Копотієнко.

Діти з інвалідністю у Миколаєві отримали подарунки з Франції. миколаїв, франція, діти, подарунок, інвалідністьФотографії дітей з малюнками подарунків мрії. Фото: Олег Копотієнко

Каже, що суми пожертвувань були різні, від десяти євро до 200. Загалом зібрали 2,5 тисячі євро. Зі слів Олега Копотієнка, вручали подарунки в кілька етапів, адже в час війни логістика досить складна. 23 серпня усі 50 подарунків були доставлені до адресатів.

“Діти дуже різні за віком та з різними нозологіями, тож подарунки теж різноманітні, хтось хотів теплу ковдру, а хтось скейт чи смарт-годинник, інші бажали отримати машинку чи конструктор. Головне, ми подарували діткам, які залишаються у Миколаєві та області і щодня чують вибухи, хоч трішки позитивних емоцій та усмішки”, – розповів Олег Копотієнко.

Ініціаторкою цього соціального проєкту виступила голова ради ГО “Усмішка дитини” Олена Корсунська. Об’єднання родин з особливими дітьми та інвалідами дитинства “Усмішка дитини” було створене для надання допомоги в соціальній адаптації дітей з інвалідністю та їхніх родин. В умовах повномасштабної війни організація надає гуманітарну допомогу своїм членам.

Близько п’яти років є членами ГО “Усмішка дитини” родина Орлових. Мама десятирічного Дениса Вікторія каже, що син дуже хотів трюковий самокат, тож був надзвичайно щасливий, коли його отримав.

“Зараз Денис постійно на ньому катається, звичайно, коли на вулиці безпечно, коли немає вибухів і повітряної тривоги”, – розповіла Вікторія Орлова.

Діти з інвалідністю у Миколаєві отримали подарунки з Франції. миколаїв, франція, діти, подарунок, інвалідністьДенис Орлов з омріяним самокатом. Фото: Вікторія Орлова

Данилу Слободянюку вже 21 рік, в ГО “Усмішка дитини” він з мамою Ясміною з самого початку створення організації. За словами Ясміни, це можливість для її сина спілкуватися з іншими людьми та культурно розвиватися. Цього року хлопець закінчив Миколаївське училище технології та дизайну і дуже мріє стати кухарем. Тому хлопець замовив у подарунок електрогриль.

“Подарунок дуже сподобався, він навіть смажив в електрогрилі кабачки. Данило любить готувати. У нас в березні-квітні жила родина переселенців зі Снігурівки, син із задоволенням готував для них різні смаколики”, – розповіла Ясміна.

Крістіна Лупаїна, Оксана Хмельова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*