“Гарні та сексуальні”: в Запоріжжі стартувала унікальна фотовиставка “Сильні духом” (ВІДЕО)

“Гарні та сексуальні”: в Запоріжжі стартувала унікальна фотовиставка “Сильні духом” (ВІДЕО). запоріжжя, проєкт, сильні духом, фотовиставка, інвалідність

“Гарні та сексуальні”: в Запоріжжі стартувала унікальна фотовиставка “Сильні духом”. запоріжжя, проєкт, сильні духом, фотовиставка, інвалідністьОсобливий фотопроект у Запоріжжі. 5 канал

Фотовиставка “Сильні духом” відкрилася в Запоріжжі. На світлинах – люди з інвалідністю, яких перукарі та візажисти перетворили на казкових героїв. Мета – допомогти повірити у себе, кажуть організатори. З фотографами та фотомоделями спілкувалися журналісти “5 каналу”.

Марія Корховая має інвалідність із дитинства. Дівчина пересувається на візку. У фотопроєкті “Сильні духом” бере участь вдруге. Сама модель та її матір переконані: такі фотосесії допомагають повірити в себе і розширити круг спілкування. Марія цього разу виступила в образі Дюймовочки.

“Цей образ мені, напевно, близький з дитинства, мені багато хто говорить, що я завжди схожа на Дюймовочку: така ж мініатюрна, і теж трохи їм, як Дюймовочка. Чарівна історія про маленьку дівчинку, феєчку, у якій в кінці з’являються крила. Я стала впевненішою і мені більше подобається фотографуватися”, – каже дівчина.

За спонсорські кошти, на волонтерських засадах фотопроєкт утретє організовує запорізька художниця Маріанна Смбатян. Жінка з дитинства також пересувається на візку, утім це не заважає їй жити на повну та допомагати іншим.

“Побачити, що вони можуть бути гарними, сексуальними, епатажними, неймовірними. Щоб соціум теж подивився, що ми – такі ж люди, як і ті, у кого немає ніяких обмежень. Тому я вважаю, що це має соціальну цінність”, – каже мисткиня.

У проєкті задіяні 24 фотомоделі з інвалідністю. Утім, розкритися під час зйомки не всім вдалося одразу – розповідають фотографи.

Художниця Інна Большакова каже: “Береш одразу під час зйомки показуєш на фотоапараті кадр, і кажеш: дивись, який ти класний, який ти тут позитивний, як ти світишся і наскільки вдався цей образ. І ось коли вони бачать цей результат, перетворення настає в лічені хвилини. Вони відразу в себе вірять, вони розкриваються”.

“Доброта і позитив, і взагалі – розуміння того, що всі ми передусім люди. Душі – насамперед, а тіла – це вже другорядне”, – ділиться враженнями відвідувачка виставки Оксана Гольченко.

Проєкт “Сильні духом” уже вийшов за масштаби Запоріжжя. Попри труднощі з пересуванням, у зйомках брали участь фотомоделі з Києва, Дніпра та Херсона. Організатори кажуть: далі буде.

Михайло Воронов, Юрій Петришин

“5 канал”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*