Інклюзивна трупа презентує спектакль «Світло у темряві» на сцені обласної філармонії

Інклюзивна трупа презентує спектакль «Світло у темряві» на сцені обласної філармонії. запоріжжя, світло у темряві, спектакль, інвалідність, інклюзивна трупа

Інклюзивна трупа презентує спектакль «Світло у темряві» на сцені обласної філармонії. запоріжжя, світло у темряві, спектакль, інвалідність, інклюзивна трупа

У Запоріжжі п’ять років поспіль працює інклюзивна трупа «Рівні можливості», половина акторів якої мають інвалідність різного характеру. Цього року трупа презентує спектакль вперше на сцені обласної філармонії.

Режисер-постановник інклюзивної трупи «Рівні можливості» Маріанна Смбатян. За її словами, постановка «Світло у темряві» присвячена різним життєвим факторам, які близькі та важливі кожній людини незалежно від віку, статі, соціального статусу тощо. Герої цієї п’єси − такі ж люди, як і всі. Кожен з них має свою складну ситуацію в житті, але намагається будь-що впоратися з цим та подолати труднощі. Сюжет розгортається навколо жителів одного подвір’я. У кожного з них свої проблеми, але врешті вони їх розв’язують. Це, зокрема, насильство в родині, алкоголізм, труднощі з самореалізацією для людей з інвалідністю.

Як підкреслюють актори трупи «Рівні можливості», захищаючи гідність інвалідів, ми захищаємо своє людське обличчя. Інвалідність − це не вирок. Практика свідчить, що інваліди можуть бути і стають повноцінними членами суспільства, висококваліфікованими фахівцями, соціально активними і життєствердними людьми, які надихають багатьох, у тому числі абсолютно здорових членів нашого суспільства.

Щороку 3 грудня у світі відзначається Міжнародний день інвалідів, який проголошено Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році. Відзначення цієї дати спрямоване на посилення уваги до проблем інвалідів, захисту їх гідності, прав і добробуту. В Україні проведення цього дня встановлено Указом Президента України «Про Міжнародний день інвалідів в Україні».

З нагоди Міжнародного дня інвалідів запоріжців запрошують відвідати життєствердну п’єсу «Світло в темряві». Глобальна мета проєкту полягає в тому, аби суспільство не звертало увагу на вади людей, зокрема інвалідність. Люди з інвалідністю – це абсолютно такі ж люди, як і всі інші і вони мають ті ж права, бажання і навіть можливості.

Тож 5 грудня о 15.00 з нагоди Міжнародного дня інвалідів на сцені КЗ «Запорізька обласна філармонія» інклюзивна група «Рівні можливості» запрошує відвідати виставу «Світло у темряві». Захід відбудеться за підтримки Запорізької облдержадміністрації.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Запорізька обласна державна адміністрація

Одна репліка к “Інклюзивна трупа презентує спектакль «Світло у темряві» на сцені обласної філармонії”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*