Інсулін 2019 року повністю оплатить держава – МОЗ (ВІДЕО)

Інсулін 2019 року повністю оплатить держава – МОЗ (ВІДЕО). моз, держбюджет, реімбурсація, цукровий діабет, інсулін, bottle, solvent, liquid, solution, fluid, water bottle, plastic bottle. A close up of a bottle

Кошти на повне покриття вартості препаратів інсуліну будуть виділені з держбюджету, інформує “Сегодня”

Відшкодування вартості препаратів інсуліну наступного року повністю здійснюватиметься за кошти державного бюджету, на що планується виділити 925 млн грн. Про це повідомили в прес-службі Міністерства охорони здоров’я України.

У відомстві нагадали, що наразі реімбурсація – держкомпенсація вартості, – медикаментів для хворих на діабет здійснюється за кошти як державного, так і місцевих бюджетів.

“В результаті надходить багато скарг від пацієнтів в тих регіонах, де місцева влада не може дофінансувати свою частину. 2019-го держава повністю фінансуватиме закупівлю препаратів інсуліну, тим самим забезпечивши потреби всіх пацієнтів в інсулінотерапії”, – стверджують в МОЗ.

Як зазначили у відомстві, розрахунок коштів, необхідних для реімбурсації, здійснюється на підставі даних електронного реєстру пацієнтів, які потребують інсулінотерапії. Реєстр дозволяє моніторити дані про кількість таких пацієнтів, а також інформацію про те, який саме інсулін, і з яких причин призначається пацієнтові.

Реєстр також дозволяє на підставі даних про отримані пацієнтами препарати розраховувати загальну потребу в медикаментах. При цьому в разі відсутності пацієнта в реєстрі за 2018 рік, відшкодування вартості препаратів для нього здійснюватиметься за кошти місцевого бюджету.

Раніше в міністерстві повідомляли, що створення електронного реєстру хворих на цукровий діабет дозволило виявити близько 40 тис. “мертвих душ” – пацієнтів, які фігурують у звітах обласних департаментів охорони здоров’я, але в дійсності за лікуванням не звертаються.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*