Харківщина та Грузія співпрацюватимуть у лікуванні та оздоровленні чорнобильців

Харківщина та Грузія співпрацюватимуть у лікуванні та оздоровленні чорнобильців. грузія, харківщина, лікування, співпраця, чорнобилець, table, person, indoor, suit, clothing, human face, posing, smile, event, group. A group of people posing for a photo

Харківщина та Грузія співпрацюватимуть у лікуванні та оздоровленні чорнобильців. грузія, харківщина, лікування, співпраця, чорнобилець

Харків. У Будинку рад відбулася зустріч представників області та делегації Громадського Союзу «Регіональний Комітет чорнобильців Західної Грузії». Харківську обласну раду представляли керуючий справами виконавчого апарату обласної ради Сергій Клименко, голова постійної комісії обласної ради з питань соціальної політики, охорони здоров’я, реабілітації учасників бойових дій та АТО Володимир Святаш та депутат обласної ради Денис Дорожкін.

Участь у заході взяли також керівники міської та обласної організацій інвалідів-ветеранів Чорнобиля.

Сторони зустрілися для обговорення питань щодо медичної допомоги та соціального захисту громадян, які приймали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, в Харківській області та Західній Грузії.

Сергій Клименко відзначив співпрацю Харківщини та Грузії у агропромисловій та культурній галузях, та підкреслив, що сторони мають теплі та продуктивні взаємини.

«По-перше, дякуємо за те, що ви підтримуєте нас у відстоюванні незалежності та територіальної цілісності країни. Тема нашої зустрічі сьогодні пов’язана з Чорнобилем. За нашими даними, у ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС брали участь понад дві тисячі громадян Грузії, ви підтримали нас і у цю нелегку годину», – сказав керуючий справами виконавчого апарату Харківської обласної ради.

Володимир Святаш зазначив, що Харківщина знаходиться на лідуючих позиціях серед областей України у галузі соціального захисту. На Харківщині мешкають 21 тисяча ліквідаторів аварії. Також у регіоні діють дві обласні програми «Пільгове медичне обслуговування осіб, постраждалих в наслідок Чорнобильської катастрофи» та «Комплексна програма захисту населення Харківської області на 2016-2020 роки».

Цьогоріч виділено й у 1,4 рази коштів більше на санаторно-курортне лікування чорнобильців – 14,2 млн грн.

Під час зустрічі сторони обговорили можливість співпраці у сфері оздоровлення ліквідаторів аварії на ЧАЕС.

«У ході візиту на Харківщину ми відвідали Обласний диспансер радіаційного захисту населення, де відзначили високі стандарти діагностики та якісне оснащення. Ця зустріч, вважаю, важлива для розвитку нашої подальшої співпраці. Зокрема, нам було б цікаво, щоб чорнобильці з Грузії проходили діагностику у Харкові, а мешканці Харківської області мали можливість пройти оздоровлення у Грузії», – розповів голова Громадського Союзу «Регіональний Комітет чорнобильців Західної Грузії» Джамбул Джікія.

Окрім того, представники делегації підкреслили, що регіони Грузії зацікавлені у підписанні угоди про співпрацю із Харківською областю.

Харківська обласна рада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*