Мета проекту «Доступні секретні подорожі» – надихати людей на візках подорожувати – співзасновники (ВІДЕО)

Мета проекту «Доступні секретні подорожі» – надихати людей на візках подорожувати – співзасновники (ВІДЕО). доступність, мандрівка, подорож, інвалідний візок, інвалідність, person, human face, man, holding, indoor, clothing, microphone, smile. A man holding a microphone

Мета проекту «Доступні секретні подорожі» – надихати людей на візках подорожувати – співзасновники. доступність, мандрівка, подорож, інвалідний візок, інвалідністьДмитро Щебетюк, співзасновник «Доступно.UA», спортсмен, мандрівник

Організатори секретних подорожей «Secret Ticket» та громадська ініціатива «Доступно.UA» запустили сервіс мандрівок-сюрпризів для людей, які пересуваються на інвалідних візках. Першою учасницею стала Юлія Миронюк – вона нещодавно повернулася із «секретної» подорожі у Вінницю. «Глобальна мета цього проекту – надихати людей подорожувати і розказувати іншим, що у нас є люди з інвалідністю, і що вони можуть так само можуть насолоджуватись життям» – розповіла Тетяна Косянчук, співзасновниця «Secret Ticket», під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

Мета проекту «Доступні секретні подорожі» – надихати людей на візках подорожувати – співзасновники. доступність, мандрівка, подорож, інвалідний візок, інвалідністьТетяна Косянчук, співзасновниця «Secret Ticket»

«Ми обрали Вінницю як одне з найдоступніших міст України. Далі будемо розвивати й інші маршрути та міста. Головний критерій – можливість дістатися та поселитися у місті. Якщо є проблеми з доступністю у пересуванні самим містом, це все можна компенсувати допомогою волонтерів. Головне – не боятися вийти за поріг, – переконаний Дмитро Щебетюк, співзасновник «Доступно.UA», спортсмен та мандрівник. – Цим проектом ми фактично мотивуємо людей з інвалідністю до активного життя, показуємо, що це можливо, і показуємо суспільству, що це нормально. Тоді суспільство краще сприймає людей з інвалідністю, сприймає їх на рівні, без жалості і героїзації».

До Вінниці Юля вирушила разом із братом та командою волонтерів від «Secret Ticket» та «Доступно.UA». Про місце призначення дівчина дізналася, як і передбачає подорож-сюрприз, безпосередньо перед відправленням. До міста дісталися поїздом «Інтерсіті», обладнаним пандусом. Поселилися у готелі, що має спеціальний номер для людей з інвалідністю. Разом із квитками у «секретному» конверті на Юлю чекала мапа міста з порадами, куди піти та що подивитися, з урахуванням доступності цих місць для людини на візку. «Враження Юлі від подорожі дуже позитивні. Це було абсолютно нове місто для неї, нова подорож, нові враження, нові люди»,- розповіла пані Косянчук.

Доступні секретні подорожі розраховані на два дні та одну ніч в одному з міст України. Вони включають квитки на двох на поїзд, обладнаний спеціальними місцями, номер у готелі, комфортний для людей з інвалідністю, та мапу з цікавими та доступними локаціями міста. У кожному місті пару за потреби супроводжуватимуть волонтери.

Подорожі не є повністю безкоштовними. Більшу частину вартості Секретної подорожі компенсують організатори; сума, які мають заплатити подорожуючі – від 200 до 500 гривень. «Цим ми хочемо мотивувати і показувати, що для того, щоб щось отримати, необхідно теж працювати і щось віддавати суспільству», – підкреслив Дмитро Щебетюк. Повна вартість мандрівки на вихідні у інше місто – майже у дві тисячі гривень. «Ми розуміємо, що не для всіх це доступно. Але це – наша соціальна відповідальність, тому будемо шукати спонсорів, готових підтримати нашу ідею та принаймні частково компенсувати вартість подорожей», – додала пані Косянчук.

Активісти сподіваються, що цей спільний проект не лише заохотить людей на візках мандрувати, але й спонукатиме міську владу та бізнес робити міста більш доступними та комфортними для людей з обмеженими можливостями. Поки що самостійна мандрівка по місту – завжди пригода, а замовити спеціальний квиток у вагоні, пристосованому для людей на візках, і за пільговою вартістю можна лише особисто, у спеціальній касі залізничного вокзалу. «Укрзалізниця» на наш запит відповіли, що зараз розробляють програмне забезпечення, яке мають поєднати з базою даних Мінсоцполітики, щоб люди з інвалідністю могли купувати квитки через Інтернет. Але, на жаль, поки невідомо, коли це програмне забезпечення буде введене в дію», – зазначила Тетяна Косянчук.

Український кризовий медіа центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*