Одеса – учасник пілотного проекту зі створення системи надання послуг раннього втручання

Одеса – учасник пілотного проекту зі створення системи надання послуг раннього втручання. одеса, проект twinning, раннє втручання, робоча зустріч, інвалідність, person, smile, clothing, woman, posing, indoor, human face, group, man, standing. A group of people posing for a photo

Одеса – учасник пілотного проекту зі створення системи надання послуг раннього втручання. одеса, проект twinning, раннє втручання, робоча зустріч, інвалідність

В Одесі розробляють напрямки діяльності щодо впровадження системи раннього втручання і реабілітації дітей груп ризику і дітей з обмеженими можливостями

У рамках реалізації пілотного проекту «Створення системи надання послуг раннього втручання» для забезпечення розвитку дитини, збереження її здоров’я та життя» в Києві відбулася робоча зустріч з питання надання послуг раннього втручання.

Цілі проекту: зміцнення потенціалу органів влади України на центральному та місцевому рівнях у розробці і впровадженні системи раннього втручання для дітей з інвалідністю та дітей, які мають ризик отримати інвалідність, посилення ролі державного управління в наданні медичних і соціальних послуг та забезпеченні їх територіальної доступності для всіх дітей цієї категорії і їхніх сімей.

Одесу на робочій зустрічі представила заступник директора Одеського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Олена Азаркіна.

Учасники засідання ознайомилися з Концепцією створення та розвитку системи послуг раннього втручання в Україні, проектом Наказу Міністерства охорони здоров’я, Міністерства соціальної політики, Міністерства освіти і науки «Деякі питання щодо реалізації пілотного проекту «Створення системи надання послуг раннього втручання» для забезпечення розвитку людини, збереження її здоров’я і життя». Особливу увагу було приділено визначенню потреб з раннього втручання в пілотних регіонах, основних напрямків діяльності.

Також демонструвалися досягнення проекту Twinning «Підтримка органів влади України в розробці законодавчих та адміністративних засад для запровадження системи раннього втручання і реабілітації дітей з інвалідністю та дітей, які мають ризик отримати інвалідність».

Крім того, для забезпечення координації дій з надання послуг з раннього втручання і ранньої реабілітації дітей груп ризику і дітей з обмеженими фізичними можливостями в Одесі планується створення міського соціально-педіатричного центру. З цього питання було проведено круглий стіл на базі КЗ «Центр реабілітації осіб з відхиленнями психофізичного розвитку».

****

Відповідно до міжнародної практики, раннє втручання – це комплексна система допомоги сім’ї, у якій виховується дитина з інвалідністю або ризиком отримати інвалідність, спрямована на своєчасне виявлення проблем або порушень у розвитку дитини перших чотирьох років життя і надання відповідної допомоги їй і її родині.

Послуга раннього втручання передбачає найбільш раннє виявлення відставань і порушень розвитку в дітей, інформаційну та психологічну підтримку сімей відповідно до потреб дитини, розробку і реалізацію разом з родиною індивідуальної програми допомоги, координацію і взаємодію з іншими службами.

Національна політична платформа раннього втручання була створена в результаті підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України, Благодійним фондом «Інститут раннього втручання», Всеукраїнською громадською організацією Всеукраїнська фундація «Захист прав дітей», Міністерством охорони здоров’я, Міністерством соціальної політики, Міністерством освіти і науки, Фундацією «Soft Tulip» Королівства Нідерланди та Європейською асоціацією раннього втручання «Eurlyaid».

Офіційний сайт міста Одеса

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*