Полегшити спілкування під час пандемії: для харків’ян з порушенням слуху створили картки (ВІДЕО)

Полегшити спілкування під час пандемії: для харків’ян з порушенням слуху створили картки (ВІДЕО). харків, картка, пандемія, порушення слуху, спілкування

Полегшити спілкування під час пандемії: для харків’ян з порушенням слуху створили картки. харків, картка, пандемія, порушення слуху, спілкування

Тисячу карток надрукували у Харкові для людей з інвалідністю. Половину передали в лікарень, решту — роздали, інформує Суспільне.

Картки мають полегшити спілкування з медиками під час пандемії, розповіла представниця харківської громадської організації інвалідів “Креавіта” Уляна Франківська.

Лариса Харчєвая показує карту пацієнта з порушеннями слуху. Жінка не чує з дитинства. Сьогодні отримала дві: для себе та доньки, яка теж не чує:

“Я зверталася до ЛОРа і дуже складно було спілкуватися. Вимагають завжди перекладача. Я прошу спілкуватися зі мною на аркуші паперу, а лікар відмовляється і вимагає привести перекладача на прийом. Я не впевнена, що ця карта допоможе, якщо лікар так ставиться. Тому хотілося попросити, щоб лікарі були більш уважні”.

Полегшити спілкування під час пандемії: для харків’ян з порушенням слуху створили картки. харків, картка, пандемія, порушення слуху, спілкуванняЛариса Харчєвая

Людина має носити з собою заповнену картку, за необхідності показувати її медикам:

“Є графи в яких нечуючий самостійно заповнить прізвище, ім`я, по батькові, свою адресу. Ось ці піктограми нечуючий показує: “Мені зручно буде з вами листуватися за допомогою ручки, або за допомогою мобільного телефону, або в мене є слуховий апарат”, — пояснює представниця харківської громадської організації інвалідів “Креавіта” Уляна Франковська.

Полегшити спілкування під час пандемії: для харків’ян з порушенням слуху створили картки. харків, картка, пандемія, порушення слуху, спілкуванняРоздати картки людям з порушенням слуху — ініціатива громадської організації інвалідів “Креавіта” та заступниці мера з соціальних питань Світлани Горбунової-Рубан.

Олена Когтєва також має порушення слуху й отримала картку:

“Бувають складнощі. З лікарями потрібно іноді детально описати перебіг захворювання, іноді якась термінологія, щось потрібно уточнити. Якщо якесь складне лікування — пояснення займає тривалий час, і я можу навіть не зрозуміти. Тепер за необхідності я можу скористатись карткою, заповнити її та показати лікарю”.

Разом із картками люди отримали захисні маски — по дві на одного члена родини.

Авторка: Дар’я Рудаченко

Що відомо

“Карантин — виклик нам усім”: труднощі людей з інвалідністю в період обмежень

Марина Верещака

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*