Послуга, яка допомагає запобігти потраплянню дітей в інтернати

Послуга, яка допомагає запобігти потраплянню дітей в інтернати. батьки, дитина, послуга тимчасового відпочинку, інвалідність, інтернат

Вперше в Україні послугу тимчасового відпочинку для батьків, які доглядають за дітьми з інвалідністю, було впроваджено у Вінницькому обласному центрі соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій». Тут протягом 2018 – 2021 років проходила її апробація. Саме завдяки успішному пілотуванню у Вінницькій області в квітні цього року Мінсоцполітики прийняло Державний стандарт цієї послуги для запровадження по всій країні.

«Це надзвичайно важлива і необхідна послуга для батьків, які взяли на себе нелегку відповідальність виховувати дитину з інвалідністю, і яким теж потрібно хоча б раз на рік відпочивати. Більше того, вона нерідко допомагає запобігти потраплянню дітей в інтернати», – говорить директорка Вінницького реабілітаційного центру Світлана Демко.

«Обрій» для цих діток – єдина можливість навчитись спілкуватись з однолітками. Адже більшість з них живуть вдома у соціальній ізоляції, бо в селах немає ні центрів реабілітації, ні інклюзивної освіти, ні відповідних фахівців.

Для дітей у закладі створені всі умови для розвитку та дозвілля, а для більш тісного спілкування влаштовуються різні вечірки, наприклад, піжамні. Одночасно у центрі можуть перебувати вісім дітей строком до 12 днів. З ними постійно працюють семеро фахівців. Щоб батькам було спокійніше залишати своїх дітей, вони щоденно отримують з центру добові відеозвіти.

Наразі до «Обрію» стоїть черга бажаючих отримати послугу, яка надаватиметься і після завершення пілоту. Всі витрати на її забезпечення для родин дітей з інвалідністю взяли на себе обласна рада і громадська організація «Асоціація «Відкриті серця».

Міністерство соціальної політики України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*