Безбар’єрність – нова суспільна норма

Безбар’єрність – нова суспільна норма. бпд, національна стратегія, безбар’єрний простір, дискусія, інвалідність

Як правило, з бар’єрами найбільше стикаються люди старшого віку, люди з інвалідністю, батьки, які виховують маленьких дітей чи дітей з інвалідністю. Всі ці чотири важливі суспільні групи є в центрі уваги Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні. Стратегія була розроблена за ініціативи першої леді Олени Зеленської та на виконання Указу Президента України. Про безбар’єрність як нову суспільну норму йшлося під час дискусії у правовому клубі PRAVOKATOR.Харків, що відбулася в рамках II Всеукраїнського Форуму «Право&Свідомість: 30 років Незалежності».

«Ми подивилися на світовий досвід і побачили, що ті країни, які взяли рух на розсування бар’єрів, відкриття можливостей, – вони почали просуватися вперед. Тому, на підставі цього разом із організаціями громадянського суспільства, разом із багатьма експертами міжнародних організацій, разом із п’ятнадцятьма міністерствами почалась велика робота над створенням саме Стратегії безбар’єрного простору України. Протягом наступного року будемо йти двома важливими напрямами. По-перше, будемо реалізовувати поточний план дій. По-друге, розробимо План дій на 2023-2024 роки», – зазначила Уповноважена Президента України з питань безбар’єрності Тетяна Ломакіна.

Фахівці системи безоплатної правової допомоги вже проводять правопросвітницькі кампанії для широкого кола осіб, у тому числі груп населення, які найчастіше стикаються з правовими бар’єрами на своєму шляху. Зокрема, цього року відбулося 325 правопросвітницьких заходів для людей з інвалідністю, якими охоплено понад 7,5 тис. осіб. Для людей старшого віку відбулося 463 правопросвітницькі заходи, якими охоплено понад 8,6 тис. осіб.

«Основне завдання системи БПД – це створення рівних можливостей. Тема безбар’єрності є складовою частиною створення цих рівних можливостей. Було б великою помилкою розуміти безбар’єрність лише як фізичні перешкоди або обмеження. Це правовий нігілізм, низький рівень правосвідомості, які перешкоджають усім жителям нашої країни отримати доступ до правової допомоги, а також безпосередньо доступ до правосуддя», – зауважив під час заходу директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Луганській та Харківській областях Анатолій Бородавка.

Презентація

Міністерство юстиції України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*