Представники Шведського Червоного Хреста перевірили, як на Сумщині працює програма «Догляд вдома»

Представники Шведського Червоного Хреста перевірили, як на Сумщині працює програма «Догляд вдома». сумщина, шведський червоний хрест, догляд вдома, проєкт, інвалідність

Представники Шведського Червоного Хреста перевірили, як на Сумщині працює програма «Догляд вдома». сумщина, шведський червоний хрест, догляд вдома, проєкт, інвалідність

Вісім із одинадцяти гуманітарних програм, які реалізуються Сумською обласною організацією Товариства Червоного Хреста України на території регіону, фінансує Шведський Червоний Хрест.

Саме зараз відбувається планування фінансових потреб на наступні два роки, тож на часі аналіз роботи програм й вивчення потреб.

Представниця Шведського Червоного Хреста в Україні Карен Бьорнестад відвідала родину Соловйових в місті Ромни, якій допомагає соціальна помічниця програми «Догляд вдома». Поцікавилась умовами життя родини й запитами до Червоного Хреста, а також якістю послуг, які отримують літні люди. Почула у відповідь: «Дай Боже здоровʼя нашій Яночці (соц.помічниця – Яніна Мельник), бо ми ж без неї як без рук.»

Програмний менеджер Шведського Червоного Хреста в Україні Алмазбек Усенов та Маркус Сйоквіст – референт Шведського Червоного Хреста в Стокгольмі, познайомились з Галиною та Валентиною Нічик.

Обидві жінки мають тяжкі захворювання, обмежені в русі й потребують сторонньої допомоги. «Соціальна помічниця (Наталія Байдик) нам як дарунок долі» – говорять жінки й водночас висловлюють свої страхи, чи не припиниться програма – «Бо тоді нам труба…»

Загальна ж тенденція не радує – кількість потенційних підопічних проєкту «Догляд вдома» велика, і це проблема, якою опікується не тільки Червоний Хрест. Саме про співпрацю в цьому питанні говорили на зустрічі з головою Роменськоі громади Олегом Стогнієм та керівницею місцевої організації ТЧХУ Іриною Стратейчук.

Довідково:

За проєктом «Догляд вдома» на Сумщині працюють 48 соціальних помічників, які обслуговують 273 особи у 32-х населених пунктах області.

Його мета – надання соціально-побутових та гігієнічних послуг. Проєкт орієнтований на одиноких людей похилого віку, які потребують стороннього догляду; умовно одиноких осіб похилого віку, рідні яких були вимушені залишити місце проживання або проходять службу в ЗСУ, осіб з інвалідністю.

Сумські Дебати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*