Відвідування Кротівського психоневрологічного будинку-інтернату в Полтавській області

Відвідування Кротівського психоневрологічного будинку-інтернату в Полтавській області. кротівський пні, відвідування, заклад, порушення, підопічний

Відвідування Кротівського психоневрологічного будинку-інтернату в Полтавській області. кротівський пні, відвідування, заклад, порушення, підопічний

Працівники Офісу Омбудсмана у Полтавській області Владислав Носенко, Лариса Кармазін-Денисенко, представниця громадської організації Віра Яковенко та фахівець з питань надання психіатричної допомоги Андрій Гуль, в межах реалізації національного превентивного механізму, здійснили планове відвідування Кротівського психоневрологічного будинку-інтернату (далі – Кротівський ПНІ, заклад).

Кротівський психоневрологічний будинок-інтернат є неприбутковим, стаціонарним інтернатним закладом для соціального захисту, що утворений для тимчасового або постійного проживання/перебування осіб зі стійкими інтелектуальними та/або психічними порушеннями, які за станом здоров’я потребують стороннього догляду, соціально-побутового обслуговування, надання медичної допомоги, соціальних послуг та комплексу реабілітаційних заходів і яким згідно з висновком лікарської комісії за участю лікаря-психіатра не протипоказане перебування в інтернаті.

Кротівський ПНІ розрахований на перебування 115 осіб чоловічої статі. На день відвідування в закладі перебувало 112 осіб, серед яких 67 підопічних – особи, визнані у встановленому законодавством порядку недієздатними (заклад є опікуном над 46 особами).

Територія закладу огороджена, охайна, облаштована альтанками, лавками, гойдалками для відпочинку. Вхід і вихід з території здійснюється через перепускний пункт.

Кротівський ПНІ надає медичну допомогу підопічним відповідно до ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики за спеціальностями: психіатрія, загальна практика – сімейна медицина; за спеціальністю молодшого спеціаліста з медичною освітою: сестринська справа за місцем провадження діяльності.

Підопічні мають змогу вільно переміщуватися по території закладу, відвідують кімнати для перегляду телепередач, спортивний майданчик, малюють картини, проходять працетерапію в присутності інструктора з трудової адаптації.

Підопічних забезпечено чотириразовим харчуванням, під час інтерв’ювання скарги на якість харчування не надходило.

Скарг від підопічних на жорстоке, нелюдське або таке, що принижує гідність, поводження чи покарання з боку персоналу до них не надходило.

Водночас, за результатами відвідування установи виявлено наступні порушення прав підопічних на достатній життєвий рівень:

  • не забезпечено належне ведення первинної медичної документації;
  • не проводиться гематологічний контроль при тривалому прийомі препарату Клозапін;
  • відсутні посадові інструкції лікарів медичної частини;
  • не дотримано порядок використання особистих коштів підопічних;
  • фіксація отриманих тілесних ушкоджень підопічними ведеться з порушенням вимог чинного законодавства;
  • заклад потребує оновлення прального обладнання (центрифуги);
  • фактична норма площі на одного підопічного у деяких кімнатах закладу на день відвідування не відповідає вимогам ДБН В.2.2-18:2007.

Наявне укриття у закладі є найпростішим та знаходиться у підвальному приміщенні, наявні поручі, ведуться ремонтні роботи для забезпечення можливості безпечного перебування підопічних та персоналу закладу у разі повітряної тривоги або обстрілів.

З метою усунення порушень до компетентних органів будуть скеровані відповідні листи та акти реагування Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*