Прес-реліз: В Україні поширюють практичні знання в роботі з дітьми з аутизмом

Прес-реліз: В Україні поширюють практичні знання в роботі з дітьми з аутизмом. рас, аутизм, експерт, конференція, інклюзія

Рівень знань та сервісів для людей з аутизмом в Україні знаходиться на досить високому рівні. В нас вже є зразкові заклади, батьківські асоціації та громадські організації, які докладають чимало зусиль, щоб забезпечити особливим дітям хороше майбутнє.

Нагальне завдання – поширити здобуті знання, застосувати їх на практичному рівні в кожній сім’ї, що виховує особливу дитину, садочку, школі чи інклюзивно-ресурсному центрі по всій країні.

З такою метою МГО “Фонд допомоги дітям з синдромом аутизму “Дитина з майбутнім” 8-9 листопада провів Першу міжнародну практичну конференцію з аутизму. Ця унікальна подія дала змогу українським фахівцям, які працюють у сфері аутизму, отримати доступ до цілого пулу провідних міжнародних експертів – 20 практичних семінарів, 15 міжнародних та українських експертів, які щодня працюють з людьми із затримкою психічного та мовного розвитку, аутизмом, алалією та іншими ментальними розладами.

“Для нас дуже цінно, що більше 200 спеціалістів з Києва та всіх куточків України зможуть відвідати нашу конференцію та практичні воркшопи, щоб потім застосувати все почуте та побачене на практиці, – говорить Інна Сергієнко, Консул Аутизм Європа та засновник МГО “Фонд допомоги дітям з синдромом аутизму “Дитина з майбутнім”. – Зараз, у зв’язку з впровадженням інклюзії, з’явився значний попит на навчання. Курсів багато, але чи всі вони відповідають останнім світовим тенденціям? На нашому заході ми зібрали провідних практиків в сфері аутизму в Україні та світі та кращі практики”.

Доктор Стівен Шор, всесвітньо відомий експерт у галузі освіти, професор освіти людей з особливостями розвитку Адельфійського університету (Adelphi University, США) на заході розказав про шлях, який пройшли США та дав рекомендації, як нашій країні подолати його ще швидше завдяки вже набутому досвіду.

Актуальну інформацію з медичної точки зору слухачі отримали від Ігоря Марценковського, лікаря психіатра, кандидата медичних наук, доцента, голови секції дитячої та підліткової психіатрії Асоціації психіатрів України: “Тема моєї лекції для слухачів конференції була присвячена генетиці впливу різних мутацій на розвиток дитини, на виникнення розладів аутистичного спектру, на виникнення інших супутніх розладів психіки та поведінки. Я акцентував увагу на те, що психіатрична допомога людям з розладами аутичного спектру повинна опиратися на результати наукових досліджень. Немедикаментозна терапія та лікування за допомогою лікарських препаратів повинні бути науково обґрунтованими, важливо допомогти дитині, а не нашкодити. Терапія РАС повинна базуватися на міжнародних стандартах і протоколах допомоги”.

Від імені батьків дітей з аутизмом виступила Євгенія Панічевська, голова Асоціації батьків дітей з аутизмом: “Оскільки в 25% дітей з аутизмом спостерігається також епілепсія, ми детально обговорили цю тему, як виглядають судоми, що таке приступ і яким може бути план реагування вчителя, школи, однолітків. Я поділилася практичними порадами, як підтримати учня з епілепсією, як побудувати співпрацю між батьками, вчителем, адміністрацією навчального закладу”.

“Для України зараз вкрай важливо реалізовувати практичні кейси від провідних фахівців і формувати дружню до аутизму середу. Асоціація “Child.ua” під керівництвом Євгенії Тимошенко відкрила програму Autism Friendly Space. В рамках цієї програми ми реалізовуємо благодійний проект «Музика, що зцілює» Євгена Хмари, – говорить Ірина Воронцова, керівник проектів з аутизму Асоціації “Child.ua”. – Євген на конференції розповів про свій досвід роботи з дітьми та вплив музикотерапії на дітей з аутизмом”.

Також на конференції були висвітлені теми прикладні та актуальні питання, як сексуальне виховання, спорт, заняття музикою, гігієна ротової порожнини, дієта, освіта та працевлаштування для людей з особливостями розвитку.

Конференція відбулася за підтримки асоціацій «Child.ua» та «Autism.ua».

Інформаційні партнери – Громадське та Likar.info.

Контакти для ЗМІ:
Тетяна Савіцька
(067)2464099 або .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*