Проєкт “Сильні духом”: фотосесія для мам дітей з інвалідністю (ВІДЕО)

Проєкт “Сильні духом”: фотосесія для мам дітей з інвалідністю (ВІДЕО). херсон, жінка, проєкт, фотосесія, інвалідність

Проєкт “Сильні духом”: фотосесія для мам дітей з інвалідністю. херсон, жінка, проєкт, фотосесія, інвалідністьСуспільне Херсон

Херсон. 5 матусь, які виховують дітей з інвалідністю, 27 жовтня взяли участь у фотосесії у рамках проєкту “Сильні духом”, повідомляє Суспільне.

Ранок у цих жінок розпочався у салоні краси. Тут майстри перукарської справи та візажу працюють над новими образами матусь для фотосесії. Візажистка салону краси Анастасія Груша поспілкувалась із гостею Мариною, і зробили більш лайтову варіацію цього макіяжу

“Він називається “голлівудський смокі”, там менше темних кольорів, більше свіжого та натурального. Також у нас дуже гарна яскрава червона сукня і губи будуть так само червоними сьогодні”.

Поряд у кріслі Наталія Жмурова. Вона – мати двох дітей. На себе, зізнається жінка, часто не вистачає часу. Новий образ, каже, подобається:

“Кардинально сказали треба змінити. Раз треба, значить треба. Дуже незвично як для мене. Такої зачіски ніколи не ношу, дівчата зробили неймовірне. Сама на себе дивлюся і не впізнаю”.

Після салону краси жінки відправляються на фотозйомку. Тут вони позують перед камерою фотографині Марини Бурак.:

“Концепція зйомки – ми хочемо донести життя, біль, маленькі радощі цих жінок. Тому що для декого здається, ну що там дитина ходить і ходить, а для таких мам, я вже з ними поспілкувалася, для них це велика подія. Ми хочемо донести до суспільства, що таким мамам потрібно допомагати, вони потребують допомоги”.

Ці п’ятеро жінок виховують дітей з інвалідністю. У кожної з них своя історія, розповідає ініціаторка проєкту Марина Колокот. З народженням дітей у кожної з них змінилося життя, деякі змінили професію, хтось повністю присвятив себе дитині. Тому сьогодні, каже Марина Колокот, вирішили надати їм можливість відчути себе просто красивими жінками.

“Для кожної дитини з нашого проєкту мама – це набагато більше, ніж просто мама, це цілий світ. За бажанням зробити все найкраще для своєї дитинки вони іноді, треба казати як є, частіше за все забувають про себе. І ось сьогодні такий день, коли вони мали можливість відчути себе чарівними, гарними, усміхненими жінками”.

Донька Марини Мазур має вади слуху. Жінка зізнається, коли дівчинці встановили діагноз, була у розпачі, потім змогла себе опанувати:

“У мене є донька, її звуть Софія, їй 11 років і, на жаль, в нас туговухість 3-4 ступеня. До 2-х років росли і розвивалися як звичайні діти, розповідали віршики, все було добре, потім за пів року ми втратили все – і мовлення, і слух. Ми займаємося з дефектологами, логопедами, ми навчаємося у звичайній школі, але у спеціалізованому класі, у нашому класі 6 дітей. Це праця, дуже тяжка праця”.

Учасниця проєкту Ольга Рязанова заради свого 15-річного сина Андрія змінила професію. 18 років жінка працювала перукаркою, тепер вона – дефектологиня:

“Ці 15 років були різними, від відчаю до радості за кожний його новий рух, за кожне нове його слово. З народженням Андрійка я дуже змінилася, я стала більш загартованою. Моє життя повернулося не на 360, а більше градусів. Я би ніколи не стала тією людиною, якою я зараз є. змінилося все від професії до життєвих принципів”.

Сину Наталії Жмурової Єгору – 15. При народженні у нього було кисневе голодування, розповідає жінка, вже тоді вони розуміли, що безслідно це не мине:

“Ось уже 15 років ми боремося з нашим недугом – ДЦП. Він не ходить. Але останнього року у нас було 3 операції і я надіюся і вірю в це, що в нас все вийде. Вже в нас є результат, ми стаємо на ноги, ходимо з ходунками. Кожне якесь досягнення – це перемога. Єгор він надихає. Може колись вже і опустилися руки, що не можу, болить, ні. Дивишся на нього зранку і треба рухатися вперед”.

Аліна Олефір, Володимир Чепинога

Світлана Піцан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*