Система підтримки ветеранів має бути відпрацьована до найменшого села, – Сергій Подолін

Система підтримки ветеранів має бути відпрацьована до найменшого села, – Сергій Подолін. рівненщина, війна, військовий, проєкт соціальне менеджерство, інвалідність

Система підтримки ветеранів має бути відпрацьована до найменшого села, – Сергій Подолін. рівненщина, війна, військовий, проєкт соціальне менеджерство, інвалідність

Через війну в Україні щодня більшає кількість людей з інвалідністю. Додому повертаються військові з різними ступенями поранень. Тому в громадах Рівненщини мають бути готовими надати бійцям якісну медичну, соціальну та психологічну допомогу.

Про реалізацію на Рівненщині пілотного проєкту «Соціальне менеджерство» йшлося під час зустрічі з уповноваженим Президента України з питань реабілітації учасників бойових дій Вадимом Свириденком.

«Рівненщина – взірцевий регіон у напрямку ветеранської політики. Тут точно є розуміння як допомагати військовим після повернення додому, особливо тим, хто втратив на війні здоров’я. Приклад є – спеціально обладнані будиночки у Клеванському госпіталі, де військові з інвалідністю адаптуються до проживання. Разом з тим, маємо врахувати, що кількість ветеранів буде колосальна. До повномасштабного вторгнення їх було 500 тисяч, а буде багато мільйонів», – зазначив Вадим Свириденко.

Під час наради йшлося про впровадження ініціатив на рівні громад – а це і облаштування побуту для ветеранів, і створення робочих місць, і робота з сім’ями. Усе це робота соціальних менеджерів. Такі фахівці працюють у кожній із 64 громад. Також йшлося про реалізацію пілотних проєктів для адаптації ветеранів у соціум. Зокрема, вже 10 липня у Рівному розпочне роботу табір для військових, які втратили зір.

«На сьогодні (3 липня – ред.) в області триває робота впровадженням «Паспорту готовності громади до подолання наслідків війни». Важливо, аби активно включалися на рівні громад. Наше завдання – відпрацювати систему підтримки ветеранів до найменшого села», – наголосив перший заступник голови ОДА Сергій Подолін.

Нагадаємо, що на Рівненщині ще 6 років тому запрацювала мережа соціальних менеджерів. Це соціальні працівники, які почали допомагати соціально адаптуватися учасникам АТО та членам їхніх родин, сім’ям загиблим. Усі фахівці пройшли навчання за спеціальною сертифікаційною програмою.

Рівненська обласна державна адміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*