Студенти Кривого Рогу обговорили проблеми, з якими стикаються сонячні люди (ФОТО)

Студенти Кривого Рогу обговорили проблеми, з якими стикаються сонячні люди (ФОТО). кривий ріг, синдром дауна, стереотип, студент, суспільство

Студенти Кривого Рогу обговорили проблеми, з якими стикаються сонячні люди. кривий ріг, синдром дауна, стереотип, студент, суспільство

18 березня у приміщенні ДУЕТ відбулась зустріч студентів і викладачів із представниками міської організації «Сонячні діти Криворіжжя». Напередодні Всесвітнього дня людей із синдромом Дауна представники організації поговорили із студентством про інакшість людей, про прийняття або ж не прийняття суспільством особливих людей. Учасники заходу підняли проблему міфів і стереотипів по відношенню до людей із синдромом Дауна, які існують у оточуючих та у молоді безпосередньо.

«Важлива місія університету змінювати свідомість молоді у відношенні до людей з інвалідністю взагалі і тих людей, які чимось відрізняються. У 80-ті 90-ті рр. минулого століття лікарі вважали, що люди із синдромом Дауна не вміють ні писати, ні читати, що провокувало чимало абортів. Брак інформації – це є та основна причина, яка заважає нам розуміти один одного, а тим більше тих, хто відрізняється від нас. Сподіваюсь, що ми розвіємо деякі стереотипи і міфи та дамо нашим студентам більше інформації про людей з синдромом Дауна», – зазначила Катерина Слюсаренко, в. о. директора інституту управління та бізнес-освіти ДУЕТ.

Кожного року в Кривому Розі народжується 3-4 дитини із синдромом Дауна. За статистикою, деякі батьки не готові відкрито говорити на цю тему, є і такі, що приховують діагноз своєї дитини.

«Люди із синдромом Дауна кожного дня долають бар’єри, по відношенню до них є якісь стигми та купа стереотипів. Те, що ми не помічаємо людей з синдромом Дауна не значить, що їх немає. Статистика говорить про те, що в Україні щороку приблизно 400 дітей народжується з синдромом Дауна. Ми хочемо, щоб більше людей знали про існування сонячних людей», – розповіла Наталія Мельничук, голова міської організації «Сонячні діти Криворіжжя».

Пані Наталія зазначила, що прагне того, аби суспільство не боялося та розуміло особливих людей, аби слово «даун» не використовувалось як образа.

Студенти Кривого Рогу обговорили проблеми, з якими стикаються сонячні люди. кривий ріг, синдром дауна, стереотип, студент, суспільство

«Хочу більше дізнатися про людей, які мене оточують. Хочу жити в більш толерантному суспільстві. Насправді, я взагалі нічого не знаю про людей з синдромом Дауна, не знаю як правильно їх називати. Я хочу дізнатися, як правильно спілкуватися з такими людьми, що можна робити, а чого краще уникнути», – прокоментував Данило Кушнярук, студент 3-го курсу ДУЕТ.

Ольга Егорова

KRIVBASS.CITY

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*