Створюємо інклюзивне середовище для всіх

Створюємо інклюзивне середовище для всіх. кфкпн, глухий, конференція, порушення слуху, студент

Створюємо інклюзивне середовище для всіх. кфкпн, глухий, конференція, порушення слуху, студент

Традиційно наприкінці вересня Київський фаховий коледж прикладних наук, як заклад освіти з найбільшим в Україні контингентом студентів з порушеннями слуху, спільно з Українським товариством глухих і міжнародними партнерами організував низку освітніх і соціально-культурних заходів з нагоди відзначення Міжнародного тижня глухих людей, Міжнародного дня жестових мов і Міжнародного дня глухих людей. Тематики кожного дня цього тижня визначаються Всесвітньою федерацією глухих.

Перший день тижня, присвячений темі «Українська жестова мова в освіті», розпочали з проведення Міжнародної конференції «Освіта глухих під час війни. Допомога світової спільноти. Тримаймо освітній стрій». До участі приєдналося понад 200 освітян, адміністраторів, громадських діячів і фахівців з України, Республіки Польща, США та Королівства Швеція. Усі виступи конференції супроводжувалися перекладом українською і американською жестовими мовами, а також українською та англійською звуковими мовами. Основну увагу на конференції було приділено питанням організації освітнього процесу для осіб з порушеннями слуху в умовах воєнного стану, обговоренню підтримки світової спільноти, висвітленню волонтерського руху серед студентсько-викладацького складу.

Тематикою другого дня було обрано професійні можливості глухих людей. У програмі були заходи, які мали на меті показати професійний потенціал глухих людей, розкрити фахові перспективи. Відзначимо деякі заходи: практичний тренінг «Комунікативна діяльність глухих людей»; заняття-бесіда «Місто рівних можливостей»; інтерактивний захід з нагоди 26-річчя Національної валюти «Від прикраси до валюти»; просвітницький захід «Всесвіт кольорів, створений глухими митцями»; профорієнтаційний захід для глухих і слабочуючих учнів спецшкіл «Фахові перспективи для молоді та дорослих» (огляд професій, майстер-класи, віртуальна екскурсія Коледжем).

Головним заходом третього дня, який пройшов під гаслом «Безбар’єрна медицина з жестовою мовою», став практичний семінар від соціально-психологічної служби Коледжу «Долаючи бар’єри. Поради психологічної служби». Четвертий день був присвячений правам глухих людей – «Захист глухих людей під час кризи». У рамках названої тематики пройшли такі заходи: інтерактивна лекція «Руйнуємо міфи про глухих людей»; семінар «Захист соціальних прав глухих людей під час війни»; практичний семінар для викладачів інклюзивних груп «Особливості методики викладання спецдисципліни «Конструювання» в онлайн-режимі для студентів з порушеннями слуху».

У п’ятий день урочистого тижня (23 вересня 2022 року) світова спільнота відзначила Міжнародний день жестових мов під гаслом «Жестова мова об’єднує нас». Для гостей, студентів і викладачів Коледжу з цієї нагоди було організовано майстер-клас з вивчення української та американської жестових мов «Комунікація у світі глухих».

Наступною знаковою подією став уже традиційний українсько-американський телеміст «Майбутнє за нами» за участю студентів і учнів України й Америки та перекладача жестової мови Організації Об’єднаних Націй. Студенти КФКПН і Коледжу Санта Фе, штат Флорида, США, обговорили події російсько-української війни, розповіли реальні історії з життя, обмінялися інформацією про культуру своїх країн.

Завершилася програма Міжнародного тижня глухих 25 вересня 2022 року – в Міжнародний день глухих людей. День пройшов під гаслом «Нічого про глухих без глухих». Під час панельної дискусії Українського товариства глухих спільноті було представлено Київський фаховий коледж прикладних наук – столичний заклад освіти зі 100-річною історією з найбільшою чисельністю студентів з порушеннями слуху в Україні.

Департамент освіти і науки Києва

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*