У Полтаві влаштували акцію «Без бар’єрів» (ВІДЕО)

У Полтаві влаштували акцію «Без бар’єрів» (ВІДЕО). полтава, акція без бар’єрів, канистерапия, інвалідність, інклюзивне середовище, person, outdoor, tree, clothing, people, man, crowd, group, footwear, woman. A group of people standing in front of a crowd

Вона розпочалася о 13-й годині у Корпусному парку. Відкрили захід танцем, потім – заняття з каністерапії – це лікування за допомогою собак. Захід приурочили до Міжнародного дня боротьби за права людей з інвалідністю, каже співорганізаторка акції Ірина Твердохліб.

З 12-ї години у Корпусному парку Полтави збираються містяни та гості міста. Вони візьмуть участь в акції «Без бар’єрів». Серед учасників – Юлія Васько. Прийшла зі своєю собакою Делею.

Учасниця акції Юлія Васько каже: «Буду танцювати, показувати вальс. Я ходила до 39-ї школи й там були танці. І я там навчилася».

Показує рухи хореограф Олександр Білоконь.

Олександр Білоконь каже: «Хореографія нескладна. Вона буде підлаштована таким чином, аби всі могли її повторити».

О 13-й акцію відкривають танцем. Організували захід «Без бар’єрів» Олена Бабенко та Ірина Твердохліб.

Співорганізаторка акції Олена Бабенко каже: «Народився цей захід з маленького і перетворився на масштабний загальноміський захід. Спочатку була ідея – просто провести флешмоб на невеличку кількість учасників. Коли почали вивчати, говорити про проблеми, з якими стикаються, власне, люди з інвалідністю, вирішили, що для цього не просто треба провести маленький захід, а до цього треба привернути якомога більшу увагу».

Співорганізаторка акції Ірина Твердохліб каже: «Є певні стереотипи, певні забобони і треба їх руйнувати. Вони руйнуються саме через створення інклюзивного середовища. А коли створюється інклюзивне середовище, потрібно, щоб було інклюзивне мислення».

А ось тут відбувається заняття з каністерапії. Це – лікування за допомогою собак. Це – Рассан, а це – Леся. Їх власниця Ельвіра Попова майже шість років проводить заняття для дітей з аутизмом.

Учасниця акції Ельвіра Попова каже: «Наші собаки показують, що не важливо, що одна собачка здорова, інша – з інвалідністю. Вони працюють однаково, вимоги до них вставляють однакові. У них партнерська робота. Ось це – справжня інклюзія. Справа в тому, що коли людина спілкується із собакою, у людини виробляється гормон серотонін – це гормон задоволення. Тобто людина почуває себе щасливою, спокійною».

Вчителька Анастасія Безклинська на каністерапію прийшла з першачками.

Учасниця акції Анастасія Безклинська каже: «Це зацікавило дітей. Вони самі виявили бажання піти до тварин. На мою думку, це може сприяти саме розвитку мовлення, зняттю напруги. Я вважаю, що до даної проблеми треба привертати якнайбільше уваги, тому вирішили підтримати».

На акцію прийшло близько тисячі людей, каже організаторка Ірина Твердохліб. Тривав захід майже дві години.

UA: ПОЛТАВА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*