У Тернополі репрезентували проект «Виклик долі»: про людей, які не здалися і стали прикладом для інших

У Тернополі репрезентували проект «Виклик долі»: про людей, які не здалися і стали прикладом для інших. вд фссу, тернопіль, проект виклик долі, репрезентація, інвалідність, book, plant. A close up of a piece of paper

Кожна історія в книзі – гідний приклад для кожного з нас, як у важких життєвих обставинах не розчаруватися, не втратити надії, а жити далі.

У Тернополі репрезентували проект «Виклик долі»: про людей, які не здалися і стали прикладом для інших. вд фссу, тернопіль, проект виклик долі, репрезентація, інвалідність

Як підсумок багатолітніх зустрічей, непідробних емоцій спілкування працівників управління ВД ФССУ в Тернопільській області з потерпілими на виробництві, виникла ідея соціального проекту — створення книги нарисів та циклу телесюжетів «Виклик долі». У понеділок, 3 грудня, цей проект репрезентували його героям: людям, сильним духом, які з власного життя знають, що кожен життєвий виклик можна подолати.

Кожна історія в книзі – гідний приклад для кожного з нас, як у важких життєвих обставинах не розчаруватися, не втратити надії, а жити далі. Побачили світ і 10 телевізійних нарисів на телеканалі TV-4 про цих незвичайних людей з великою силою волі. Кожен з телесюжетів та нарисів присвячений окремій людині, окремій долі. Історія кожного з героїв книги пережита ними, передумана та переказана щиро і без жалю до себе. Як урок.

Зал ресторану «Водограй», де відбулася зустріч, був заповнений людьми з особливими потребами, які можуть слугувати прикладом кожному з нас. Тепло та щиро спілкувалися ті, хто потерпів на виробництві тридцять і більше літ тому, та люди, в яких ще зовсім свіжі страшні спогади про нещасний випадок. У такій дружній атмосфері і зцілюються, загоюються душевні рани, світлішають обличчя і знаходяться друзі.

Начальник управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області Федір Бортняк знайомий зі всіма цими людьми особисто, бо відвідував їх, спілкувався, допомагав. І має таку роботу за духовну потребу. Вважає: коли можеш зробити багато доброго для інших, тим більше, для людей з обмеженими можливостями, – варто використовувати цей шанс долі.

У Тернополі репрезентували проект «Виклик долі»: про людей, які не здалися і стали прикладом для інших. вд фссу, тернопіль, проект виклик долі, репрезентація, інвалідність

— Коли чиновник переконує людей з обмеженими можливостями, що можна і після травми жити повноцінним життям, ці люди думають: «Що ти знаєш, чоловіче, про наше життя?» — зауважує Федір Всеволодович. — А коли така ж людина, яка потрапила у складну ситуацію і вийшла з неї переможцем, здатна не лише дати раду своїм проблемам, а й надихнути інших — ефект зовсім інший. Тому й вирішили в управлінні ВД ФССУ в Тернопільській області розповісти про тих, хто переконує власним прикладом, хто не замкнувся наодинці зі своїм горем у чотирьох стінах, а знайомиться з новими друзями, спілкується, діє, живе…

Особливим акордом єднання стала спільна духовна подяка, яку весь зал проказував разом з отцем Василем Броною.

— Ця справа є дуже благородною і благословенною, — каже отець Василь Брона. — Благородна — бо віддається належна шана людям, які несуть особливий хрест — хрест інвалідності і терпіння. І це дуже благословенно бачити в особі ближнього Христа страждаючого і хоч трошки допомогти словом, ділом, подати руку, підтримати морально. За такі речі Бог щедро благословляє.

Багато зворушливих моментів було на зустрічі. Не приховуючи сліз, люди читали нариси, дивилися телевізійні сюжети проекту «Виклик долі», розповідали те, що довго стояло десь під серцем невисловлене. Всі ці люди – переможці. Всі вони подолали виклики долі, зневіру, параліч думок та прагнень, зовнішні та внутрішні застороги та невпевненість. Всі вони — направду сильні

«НОВА Тернопільська газета»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*