У Торуні українці з інвалідністю зможуть скористатися сенсорною доріжкою

У Торуні українці з інвалідністю зможуть скористатися сенсорною доріжкою. торунь, біженець, пацієнт, сенсорна доріжка, інвалідність

У Торуні українці з інвалідністю зможуть скористатися сенсорною доріжкою. торунь, біженець, пацієнт, сенсорна доріжка, інвалідністьfot. Agnieszka Bielecka

Її профінансували британці. Завдяки великим серцям жителів Лідса та студентів Велтона вдалося зібрати кошти на придбання елементів сенсорної доріжки для українських біженців з інвалідністю. Нею зможуть скористатися 58 людей, які знайшли притулок у будівлі колишньої психіатричної лікарні в Торуні.

Сенсорна доріжка для українців з інвалідністю у Торуні: що відомо?

Як повідомляє nowosci.com.pl, сенсорна доріжка збагатить терапевтичну кімнату для вихованців евакуйованого будинку престарілих у Хмельницькому. Зараз вони перебувають у будівлі колишньої психіатричної лікарні в Торуні. Елементи доріжки придбали завдяки збору коштів, організованому жителями Лідса та студентами у Велтоні, що у Великій Британії.

Так, 15 липня, до Торуня прибули представники донорів, які привезли зі собою й інші подарунки: іграшки, косметику та засоби для догляду.

“Серед наших вихованців є люди з різними вадами. Деяким з них потрібен цілодобовий догляд і допомога у повсякденних справах, іншим — підтримка логопеда, фізіотерапевта чи масажиста. Як молодь, так і старші люди можуть розраховувати тут на комплексний догляд”, — розповіла nowosci.com.pl президентка правління Pracownia Wspierania Rozwoju AIM Александра Файга.

Хто вони — вихованці центру?

Історія пацієнтів зворушує серце. Коли в Україні почалася кровопролитна війна, ухвалили рішення евакуйовуватися. Як пише nowosci.com.pl, люди були в різному стані. Частина з них — лежачі хворі. Через відсутність спеціалізованого транспорту ці люди їхали до Польщі два дні рейсовим автобусом.

Спочатку їх направили до скаутського відпочинкового центру в Смержині, а потім до корчми в Біскупіні. Згодом їх розмістили у будівлі колишньої психіатричної лікарні в Торуні. Рішення з цього приводу, порадившись із воєводою, ухвалив маршал Пьотр Калбецький.

Наразі у закладі за адресою вулиця Склодовської-Кюрі перебуває 58 людей з інвалідністю віком від 7 до 34 років. Зокрема, 41 дорослий, ще 17 осіб – діти та підлітки до 18 років. Про них піклується команда спеціалістів, залучена до Pracownia Wspierania Rozwoju AiM у Торуні.

Anastasija Krupka, LWÓW

Ukrayina.Pl

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*