Її профінансували британці. Завдяки великим серцям жителів Лідса та студентів Велтона вдалося зібрати кошти на придбання елементів сенсорної доріжки для українських біженців з інвалідністю. Нею зможуть скористатися 58 людей, які знайшли притулок у будівлі колишньої психіатричної лікарні в Торуні.
Сенсорна доріжка для українців з інвалідністю у Торуні: що відомо?
Як повідомляє nowosci.com.pl, сенсорна доріжка збагатить терапевтичну кімнату для вихованців евакуйованого будинку престарілих у Хмельницькому. Зараз вони перебувають у будівлі колишньої психіатричної лікарні в Торуні. Елементи доріжки придбали завдяки збору коштів, організованому жителями Лідса та студентами у Велтоні, що у Великій Британії.
Так, 15 липня, до Торуня прибули представники донорів, які привезли зі собою й інші подарунки: іграшки, косметику та засоби для догляду.
“Серед наших вихованців є люди з різними вадами. Деяким з них потрібен цілодобовий догляд і допомога у повсякденних справах, іншим — підтримка логопеда, фізіотерапевта чи масажиста. Як молодь, так і старші люди можуть розраховувати тут на комплексний догляд”, — розповіла nowosci.com.pl президентка правління Pracownia Wspierania Rozwoju AIM Александра Файга.
Хто вони — вихованці центру?
Історія пацієнтів зворушує серце. Коли в Україні почалася кровопролитна війна, ухвалили рішення евакуйовуватися. Як пише nowosci.com.pl, люди були в різному стані. Частина з них — лежачі хворі. Через відсутність спеціалізованого транспорту ці люди їхали до Польщі два дні рейсовим автобусом.
Спочатку їх направили до скаутського відпочинкового центру в Смержині, а потім до корчми в Біскупіні. Згодом їх розмістили у будівлі колишньої психіатричної лікарні в Торуні. Рішення з цього приводу, порадившись із воєводою, ухвалив маршал Пьотр Калбецький.
Наразі у закладі за адресою вулиця Склодовської-Кюрі перебуває 58 людей з інвалідністю віком від 7 до 34 років. Зокрема, 41 дорослий, ще 17 осіб – діти та підлітки до 18 років. Про них піклується команда спеціалістів, залучена до Pracownia Wspierania Rozwoju AiM у Торуні.
Anastasija Krupka, LWÓW