В Україні вже незабаром з’являться сучасні протезіологи та ерготерапевти для роботи з людьми з інвалідністю

В Україні вже незабаром з’являться сучасні протезіологи та ерготерапевти для роботи з людьми з інвалідністю. форум відкритий простір, ерготерапевт, протезист, інвалідизація, інвалідність, hand, finger

На «Відкритому просторі» до міжнародного дня людей з інвалідністю організованого Міністерством соціальної політики та Радою Європи були обговорені перспективи у сфері охорони здоров’я та реабілітації для осіб з інвалідністю.

Олена Симоненко, заступниця Міністра охорони здоров’я зазначила, що в Україні одним із найважливіших напрямів у цій темі, є робота над стандартами надання першої медичної допомоги для запобігання інвалідності.

“В цьому році ми закупили близько 200 швидких, щоб якомога швидше надавати першу до медичну допомогу і мати менший ризик інвалідизації потерпілих, також на порядку денному є створення інклюзивних кімнат в новозбудованих амбулаторіях”, – наголосила Олена Симоненко.

Олександр Терещенко, заступник Міністра у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України розповів, що у реабілітаційних закладах для ветеранів бракує реабілітаційних програм.

“Я не знав проблем людей з інвалідністю, поки сам з цим не зштовхнувся. Цей перехід дуже важкий – на війні ти захисник, а тепер безпомічний і безпорадний. МСЕК написав мені, що я можу бути лише вахтером, такі події можуть ламати людей. Мінсоцполітики мають працювати на те, щоб покращити умови для учасників війни з РФ, їх реабілітацію в госпіталях, та подальше працевлаштування ”, – зазначив Олександр Терещенко.

Директор Українського науково-дослідного інституту протезування, протезобудування та відновлення працездатності Антоніна Салєєва повідомила, що незабаром за допомогою Трастового Фонду НАТО буде підготовано 9 перших сучасних протезистів.

“В Україні ми вперше підготуємо 9 протезистів. На заході наприклад, лікарі такого класу можуть робити свій бізнес. Я вважаю, що ми внесли в Україну новітні освітні стандарти у цю сферу”, – розповіла Антоніна Салєєва.

Доцент кафедри фізичної та реабілітаційної медицини і спортивної медицини НМАПО ім.П.Л.Шупика Володимир Голик наголосив на тому, що лише тепер починають діяти нові стандарти до українських ерготерапевтів.

“В Україні професія ерготерапевта з’явилась офіційно у 2016 році, а в Канаді вона відсвяткувала своє сторіччя. Також ми започатковуємо дворічну магістерську програму для цих спеціалістів, щоб вирішувати питання реабілітації людей з інвалідністю комплексно”, – зазначив він.

Світлана Стельмах, декан факультету наук про здоров’я УКУ додала, що соціальних працівників для роботи з людьми з інвалідністю також не вистачає.

“Лише 20% фахівців з соціальної роботи працюють по професії. Це складно, не престижно, ще й низька заробітня плата. Тому у нас кадровий голод, але ми продовжуємо навчати спеціалістів на місцях, та голів ОТГ якісним стандартам надання соціальної допомоги, бо кожна людина має потенціал і його потрібно розвивати”, – підкреслила С. Стельмах.

Довідково:

Форум “Відкритий простір” акцентований на 4 тематичних темах, зокрема: “Доступність та соціальні послуги”, “Працевлаштування та соціальне підприємництво”, “Освіта, культура та спорт”, “Охорона здоров’я та реабілітація”. Форум об’єднав понад 200 учасників, зокрема, людей з інвалідністю, з вадами зору та слуху, та два десятки спікерів, серед яких – міжнародні експерти Ради Європи, представники профільних міністерств, громадських організацій та наукових установ.

Переглянути трансляцію: https://cutt.ly/2e9nLg7

Міністерство соціальної політики України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*