Рівний доступ до освіти та спорту дозволить людям з інвалідністю почуватись повноцінними членами суспільства

Рівний доступ до освіти та спорту дозволить людям з інвалідністю почуватись повноцінними членами суспільства. форум відкритий простір, доступ, освіта, спорт, інвалідність, wheel, person, wheelchair, bicycle wheel, bicycle, tire, land vehicle. A statue of a bicycle

На першому Форумі до міжнародного дня людей з інвалідністю, організованого Міністерством соціальної політики та Радою Європи були обговорені питання освіти, культури та спорту для людей з обмеженими можливостями.

Олена Шингарьова, Президент громадської організації інвалідів «Креавіта» наголосила, що в Україні дуже мало доступних спортивних клубів для людей з обмеженими можливостями.

“В порівнянні з Україною в Польщі 150 людей з інвалідністю грає в теніс, а в Україні 3, також в Польщі особи з інвалідністю мають можливість кататись на лижах, а в нас ні. Вони мають доступні спортзали, окремі реабілітаційні центри, а в Україні з цим проблеми. Минулого року ми провели моніторинг доступності культурних закладів і виявили всього 30. Як в таких умовах людина з обмеженими можливостями може працювати як приклад – актором в театрі? Тому минулого року ми створили в Харкові інклюзивне модельне агентство, де люди з інвалідністю демонструють колекції українських дизайнерів”, – розповіла Ольга Шингарьова.

Сергій Копчук, директор ТОВ 21.3 підкреслив, що освіта допоможе людям з інвалідністю почуватись повноцінними членами суспільства.

“Пів мільйона євро вклали дві сім’ї у проект ТОВ 21.3, де ми навчаємо людей з синдромом Дауна бути самостійними. За півтора роки ми прийдемо до роботодавців та запропонуємо їм готових та адаптованих спеціалістів, адже раніше таких діток навіть не розглядали, як таких, що піддаються навчанню. Виявляється, що вони вміють читати, писати, працювати в торгових центрах та банках”, -резюмував Сергій Копчук.

Керівниця напрямку захисту прав осіб з інвалідністю громадської організації «Чернівецьке об’єднання «Захист»» Марія Нікітіна розповіла, що стикалась з дискримінацією на шляху до отримання вищої освіти і тепер працює у місцевій владі, щоб запобігати цьому.

“Коли я прийшла подавати документи в університет, мене спитали – а навіщо вам освіта, ви ж людина з інвалідністю? І тоді я зрозуміла, що зроблю все, щоб більше таких питань ніхто не ставив. Я стала депутатом міської ради міста Чернівці, але в міськраду потрапити не змогла – 2 роки мене колеги носили на руках на другий поверх. Минулого четверга ми провели перший інклюзивний форум для осіб з особливими потребами в Чернівцях, також я організувала школу радників міських голів для дівчат візочниць”, – поділилась Марія Нікітіна

Довідково:

Форум “Відкритий простір” акцентований на 4 тематичних темах, зокрема: “Доступність та соціальні послуги”, “Працевлаштування та соціальне підприємництво”, “Освіта, культура та спорт”, “Охорона здоров’я та реабілітація”. Форум об’єднав понад 200 учасників, зокрема, людей з інвалідністю, з вадами зору та слуху, та два десятки спікерів, серед яких – міжнародні експерти Ради Європи, представники профільних міністерств, громадських організацій та наукових установ.

Переглянути трансляцію: https://cutt.ly/2e9nLg7

Міністерство соціальної політики України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*