“Ви вбиваєте бажання жити”: киянин розповів про скандальний випадок в метро

“Ви вбиваєте бажання жити”: киянин розповів про скандальний випадок в метро. дмитро щебетюк, київ, метрополітен, скандальний випадок, інвалідність, sports equipment, bicycle, person, bicycle wheel, physical fitness, skateboard. A person riding on the back of a bicycle

Чоловік розкритикував ставлення співробітників до пасажирів з інвалідністю

“Ви вбиваєте бажання жити”: киянин розповів про скандальний випадок в метро. дмитро щебетюк, київ, метрополітен, скандальний випадок, інвалідністьДмитро Щебетюк. Фото: facebook.com/d.schebetyuk

З відомим киянином, співзасновником ініціативи “Доступно.UA” і чемпіоном України з плавання Дмитром Щебетюком, який пересувається на інвалідному візку, стався скандальний випадок в столичному метрополітені, пише “Сегодня”.

“Мене вчора публічно згвалтували”, – повідомив чоловік на своїй сторінці в Facebook і розповів про випадок, який стався з ним на центральній станції підземки. Історія вразила багатьох жителів.

“Ви питаєте, як людям з інвалідністю живеться? Прелюдія почалася при вході в метро “Арсенальна”. Спочатку одна працівниця станції запитала, чи потрібна мені допомога. Я відповів, що не потрібна, сам впораюся. Тут з-за спини інша працівниця, посміхаючись до вух, перегороджує мені шлях зі словами “А не пущу!”. І не пускає … Тут приходить тітка в помаранчевому жилеті і починає тягнути мене спиною назад з жорстким твердженням: “Відпусти колеса, не чіпай! Я сама все зроблю”. Я намагався пояснити, що мені потрібен контроль над ситуацією, хоча б до ескалатора самому доїхати, але їй було все одно. Вона тягнула мене далі. Я ніколи в житті не відчував такої безпорадності. Мою гідність публічно гвалтували на очах натовпу людей, а я не міг ніяк їй протистояти. Тому що “такі правила” …. я не міг нікому дивитися в очі. І це був не сором, а щось гірше. Так я проїхав з нею перший ескалатор … це повторилося і на другому”, – розповів Дмитро.

Випадок вразив чоловіка до глибини душі. “Легше автостопом по селах, ніж кілька станцій в метро. Ваші правила з надання послуг пасажирам з інвалідністю відбирають час і вбивають бажання жити”, – написав Дмитро. Він, до речі, – не тільки чемпіон України з плавання, але і входить в резерв паралімпійської збірної зі стрільби з лука.

Мене вчора публічно зґвалтували.Досі трясе від згадки. Я відчув повну безпорадність і дав себе довго трахати, щоб пропу…

Опубліковано Дмитром Щебетюком 14 серпня 2017 р.

 

У метрополітені пояснюють, що є інструкція, згідно з якою людей з інвалідністю в метро повинні супроводжувати співробітники. Але визнають, що є проблеми з ввічливістю.

“Завтра ми зустрінемося і детально обговоримо ситуацію, що склалася. У нас є інструкція, яка передбачає супровід людей на інвалідних візках – вона дуже важлива в плані безпеки. Ця інструкція прописана, виходячи з багаторічного досвіду, і не тільки нашої країни. Я думаю, що було більше питань до ввічливості спілкування. Ми готові проводити тренінги, лекції, навчання для наших співробітників і готові вислухати пропозиції громадських організацій, благодійних фондів, які займаються цим питанням. Ми розуміємо, що на сьогоднішній день співробітники, які надають таку допомогу, не є якимись суперпрофесіоналами – це звичайні працівники на станціях”, – розповіла нам радник глави “Київського метрополітену” Наталка Макогон.

Наталя Мамчур

Одна репліка к ““Ви вбиваєте бажання жити”: киянин розповів про скандальний випадок в метро”

  1. Лідія :

    А спробуйте допроситися, аби ввімкнули ескалатор на спуск. Я отримала інсульт на ст. Дарниця 27 серпня 2014 року, але навіть вже коли я впала і лежала на кафкельній підлозі – ніщо не здригнулося в серцях кількох службовців станції. Вони виконували внутрішню інструкцію, тому що я інвалід на милицях, хоч і першої групи, але нена візку, то – вони готові були дати води, корвалолу – але не спустити людину, яка вже не здатна була самостійно йти ногами… Дочка, яка мене супроводжувала – ридма ридала-благала – надаремне. Навіть для лікарів швидкої відмовили. Мене волокло шестеро спійманих медиками чоловіків. Мені надіслали лист із КМДА, що на спуск ескалатор пускають лише там, де 6 і більше метрів висоти(“тіпа” за ДБН).Так там якраз 6м – три поверхи сходових прогонів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*