Вже двом українським медикам встановили інвалідність через COVID-19 – МОЗ

Вже двом українським медикам встановили інвалідність через COVID-19 – МОЗ. covid-19, захворювання, коронавірусна хвороба, медик, інвалідність

Вже двом українським медикам встановили інвалідність через COVID-19 – МОЗ. covid-19, захворювання, коронавірусна хвороба, медик, інвалідність

Станом на 2 жовтня 2020 року вже двом медикам встановили третю групу інвалідності через COVID-19. Про це під час брифінгу сказала заступниця міністра охорони здоров’я України Ірина Микичак, передає кореспондент УНН.

“Порядок і критерії встановлення стійкої втрати працездатності регламентується… наказом Міністерства охорони здоров’я №420, де, власне, розписується… Він містить у собі усі можливі ускладнення та види порушення функцій, що можуть виникнути внаслідок захворювання на коронавірусну хворобу. Зокрема, ураження легень, серця, нирок, головного мозку та інших… Станом на 2 жовтня 2020 року в обласні медико-соціальні експертні комісії у наших областях звернулося лише 8 медичних працівників. З них двом було встановлено третю групу інвалідності, двом – відсоток втрати працездатності і двом продовжено листок непрацездатності для тривалого доліковування”, – сказала Ірина Микичак.

Вона зазначила, що медикам встановлюється інвалідність через COVID-19, що класифікується як професійне захворювання, нещасний випадок на виробництві.

“Загалом станом на сьогоднішній день в Україні мають підтверджений діагноз коронавірусної хвороби 16 тис. 387 медичних працівників. Лідирують у цьому рейтингу Тернопільська область, місто Київ і Київська область, Львівська область, Чернівецька область, Івано-Франківська область і Закарпатська область. Тобто, у цих областях є найбільша чисельність медичних працівників, які перехворіли коронавірусною хворобою”, – додала заступниця міністра.

Дар’я Панченко

Джерело: УНН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*