Як учасників бойових дій забезпечують допоміжними засобами реабілітації

Як учасників бойових дій забезпечують допоміжними засобами реабілітації. ортезування, протез, протезування, реабілітація, учасник бойових дій, indoor, bag, blue, close, leather. A close up of a blue bag

Від початку бойових дій на сході, починаючи з 2014 року, перед Україною постала необхідність розвивати протезну галузь, впроваджувати нові технології, навчати спеціалістів для надання висококваліфікованої допомоги з протезування/ортезування учасників бойових дій. Про це повідомляє Міністерство соціальної політики України.

З метою підвищення в Україні рівня протезно-ортопедичних послуг до міжнародного було організовано та проведено навчальні проєкти для українських фахівців, які надали знання по сучасним технологіям протезування та реабілітації. Вагомим результатом стала поява в Україні 21 фахівця з протезування/ ортезування, що мають сертифікати Міжнародної спільноти протезистів /ортезистів (ISPO).

Запорукою високого рівня якості протезно – ортопедичних виробів стало впровадження широкого спектру комплектувальних виробів різної функціональності, що відповідають потребам пацієнтів з різними можливостями: від можливостей пересування на короткі обмежені відстані до здатності вільно необмежено переміщуватись по будь – яким місцевостям та займатись спортом.

З цією метою були впроваджені в практику протезування різні комплектувальні вироби імпортного виробництва:

колінні вузли:

 • поліцентричні колінні вузли із гідравлічним регулюванням фази опори та переносу 3R60 та інші;
 • моноцентричні колінні вузли з електричним регулюванням фази опори та переносу 3Е80 та інші;
 • моноцентричні колінні вузли з гідравлічним керуванням фази переносу та опори 3R80, VGK та інші;
 • безшарнірні штучні стопи з акумуляцією енергії у відділі носка та п’ятки 1С60-1C64 (лінійка стоп Triton), 1C40 C-Walk та інші;
 • компоненти до функціональних протезів верхніх кінцівок, які поєднують в одному протезі як естетичні, так і функціональні властивості:

– системні штучні кисті з тяговим керуванням 8К22, функціональні гачки 10А12, 10А81 та інші;

– електричні штучні кисті з одним хватом 8Е38 або функціональні електричні гачки та інші.

З вмістом каталогу комплектувальних виробів для виготовлення протезно-ортопедичних виробів індивідуального виробництва можна ознайомитись за посиланням 👉 http://wheelchairs.protez.eu/…/CatalogAcces…/Accessories

На підприємствах протезної галузі України впроваджено новітні технології виготовлення протезно-ортопедичних виробів, зокрема:

 • протезів верхніх кінцівок із застосуванням мультизахватних кистей Michelangelo, BeBionic (компанії Otto Bock), I limb (компанії Ossure), Taskа (компанії Fillauer), ліктьових вузлів з електронним замиканням AxonErgoArm, ErgoArm (компанії Otto Bock);
 • протезів нижніх кінцівок із застосуванням колінних вузлів з електронним керуванням C-leg, Genium-X3 (компанії Otto Bock);
 • ортезів нижніх кінцівок із застосуванням електронних колінних шарнірів E-mag, С-brace (компанії Otto Bock) та ортезування з використанням 3D-технологій виготовлення.

Після впровадження в Україні новітніх технологій протезування та ортезування виробами підвищеної функціональності, в тому числі спеціальними виробами для занять спортом, а також реалізації проектів по навчанню фахівців з протезування/ортезування не стало необхідності надання послуг з протезування, ортезування та реабілітації за кордоном для учасників бойових дій (останній раз протезування в закордонних центрах було проведено у 2017 році).

На сьогодні учасники бойових дій отримують фахову допомогу з протезування/ортезування виключно в Україні. При цьому в найбільш складних випадках травмування та за відсутності технологій в Україні є можливість відправлення на протезування за кордоном.

АрміяInform

2 реплік к “Як учасників бойових дій забезпечують допоміжними засобами реабілітації”

 1. Микола :

  Доброго дня шановні! Чому в Україні не протезують сучасними технологіями нижніх кінцівок системи c-leg ? Чи Geniym x3? А протезують обичним гідравлічним узлом це жах! І кажуть не збирати гроші на протезування!! Ви про що ? Ставлять вузли яким вже понад 10 років і вони не сучасні!!! А на сучасні держава кошти не відділяє,затрати не покриває, і треба протезуватись за власний рахунок! Якщо хочете сучасний протез Дуже шкодую за нашу владу! Чому вона так ставиться до наших захисників і до мене виключно!!!

 2. Доброго дня шановні! Чому в Україні не протезують сучасними технологіями нижніх кінцівок системи c-leg ? Чи Geniym x3? А протезують обичним гідравлічним узлом це жах! І кажуть не збирати гроші на протезування!! Ви про що ? Ставлять вузли гідравлічні і вони не сучасні!!! А на сучасні держава кошти не відділяє,затрати не покриває, і треба протезуватись за власний рахунок! Якщо хочете сучасний протез Дуже шкодую за нашу владу! Чому вона так ставиться до наших захисників і до мене виключно!!!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*