Як змінилося життя чернігівської собаки-каністерапевта Лілу після введення в місті карантину (ВІДЕО)

Як змінилося життя чернігівської собаки-каністерапевта Лілу після введення в місті карантину (ВІДЕО). лілу, чернігів, канистерапия, карантин, собака

Як змінилося життя чернігівської собаки-каністерапевта Лілу після введення в місті карантину. лілу, чернігів, канистерапия, карантин, собака

Собаку-каністерапевта, яка жила на підприємстві з виробництва аксесуарів для тварин, на час карантину забрав до себе додому співробітник компанії Михайло Кулько. Раніше тренер і пес працювали разом з понеділка по п’ятницю, тепер нерозлучні 24 на 7. Через те, що на час карантину Михайлу довелось піти з офісу додому, залишити собаку без занять він не зміг. Як проходять тренування вдома, бачила Дар’я Янушкевич, інформує Суспільне.

«Лілу, поруч! Йдемо гуляти!»

Так тепер розпочинається кожен день 4-річної Лілу і 69-річного Михайла Кулька. До карантину вони з понеділка по п’ятницю займалися на підприємстві з виробництва аксесуарів для тварин «Collar». Михайло – кінолог з 35-річним досвідом. На такий довгий час Лілу з ним залишилась вперше.

«А тепер, коли ми стільки часу на карантині разом, я не знаю як вона буде. Ми виходимо перший раз гуляти о 6-й ранку і закінчуємо день о 21-й годині, 21:30. Тому зараз працюємо 6-7 годин на добу», – розповідає Михайло Кулько.

Зазвичай, вівторок і четвер Лілу чекала особливо, каже Михайло Кулько. У цей день були заняття каністерапією. Вони разом з дітьми читали книжки. І вчили літери.

З Лілу займалися діти з аутизмом, синдромом Дауна, порушенням рухового апарату і мовлення. Зараз через карантин ці заняття припинилися.

Оксана теж займалася з Лілу. Навесні вони також мали зустрітися, але через карантин курс перенесли.

Мама дівчинки каже: «Вона покращила ходіння, перестала боятися собак, стала більш впевненою і зникла невеличка тривожність. Вона дуже сумує за педагогами, за Лілу.»

Кінолог Михайло Кулько пояснює: «Коли дитина контактує з шерстю, це розвиває мовленнєвий аппарат. Це так допомагає. Собака лежить і я кажу: давайте послухаємо, як собака дихає. Собака лягає, і діти прикладаються до неї. Дитина підходить, і ми кажемо: «Пристебни повідок!», дай команду «Поруч». Він входить у стан, ніби він власник собаки.»

Карантин і перерва курсів каністерапії негативно вплине на розвиток дітей, каже психолог центру «Відродження» Антоніна Вдовиченко.

«В психології є такий термін «відкат». І відбувається відкат назад. Щось на зразок регресу, дитина починає забувати, оскільки в них є проблеми з пам’яттю. Дитина з 3-го сеансу, а деякі з 1-го, якщо були якісь страхи з комунікацією з тваринами. Налякала раніше, або злякалася. То з першого заняття і до 6-го дитина включається і страх відступає.»

Після карантину психолог разом з дітьми будуть надолужувати втрачене. Зараз, каже Михайло Кулько, Лілу сумує за спілкуванням з дітьми.

«Ми йдемо в Ялівщину, і мами кажуть: «О, біжи, ця собака не кусається». І дитина може спокійно погладити її. Єдине, що вона може, так це облизати.»

Про свої карантинні будні і не тільки Лілу розповідає в Інстаграмі на своїй офіційній сторінці – lilu_canistherapy.

Алла Скорик

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*