13-й ІРЦ на Буковині обслуговуватиме до 2000 дітей з особливими освітніми потребами

13-й ІРЦ на Буковині обслуговуватиме до 2000 дітей з особливими освітніми потребами. ірц, буковина, особливими освітніми потребами, інклюзія, інтеграція, person, toddler, indoor, wall, child, baby, young, playground, toy, little. A small child sitting on a table

13-й ІРЦ на Буковині обслуговуватиме до 2000 дітей з особливими освітніми потребами. ірц, буковина, особливими освітніми потребами, інклюзія, інтеграція

16 березня на Буковині, зокрема, на Заставнівщині, відкрито 13 інклюзивно-ресурсний центр.

З такою важливою подією громаду привітав в.о. голови обласної державної адміністрації Михайло Павлюк: «Сьогодні ми є свідками відкриття 13 інклюзивно-ресурсного центру в Чернівецькій області. Я добре пригадую, як торік Благодійний фонд Порошенка запропонував втілити таку ідею щодо створення в області мережі інклюзивно-ресурсних центрів. Її підтримали і Уряд, центральна, місцева влада, і народні депутати, – зазначив в.о. голови ОДА. – Інклюзія сьогодні – це наш тест на гідність після Революції Гідності, наше ставлення до європейськості в контексті реалізації політики європейської інтеграції, та зрештою – це наша перевірка на людяність, це те, як ми сприймаємо та створюємо умови для наших найрідніших та найдорожчих діточок. І я радий, що мешканці Заставни побачать, що дітки мають нормальні умови, щоб вчитися, розвиватися, спілкуватися, жити і творити на нашій рідній землі».

Сьогодні ми робимо лише перший крок: в нас є необхідні умови для навчання діток, сучасне відремонтоване приміщення, обладнання, дидактичні матеріали, хороші логопеди, психологи. Але наступний крок – це те, як ми щоденно зможемо підтримувати, виховувати цих діток, дарувати їм тепло та підтримку, аби вони були гідними громадянами нашої держави. Вітаю усіх з відкриттям такого необхідного закладу, та бажаю нам і далі успішно торувати шлях і в Новій українській Школі, і в реалізації освітньої реформи, та зрештою, кожної реформи, де в центрі уваги є найдорожчі – наші діти.

ІРЦ буде обслуговувати до 2000 дітей з особливими освітніми потребами, які проживають у Заставнівському районі, Кострижівській, Заставнівській, Юрковецькій та Вікнянській ОТГ. Це дозволить забезпечити права дітей з особливими освітніми потребами від 2 до 18 років на здобуття дошкільної, загальної середньої освіти, у тому числі у закладах професійно-технічних освіти, шляхом проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини з особливими освітніми потребами, надання їм психолого-педагогічної допомоги та забезпечення системного кваліфікованого супроводження.

На капітальний ремонт приміщень із державного бюджету в рамках здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій виділено 560 тисяч гривень.

Архітектурну доступність для всіх дітей забезпечено.

На оснащення інклюзивно-ресурсного центру Заставнівської районної ради Чернівецької області у 2018 році з субвенції державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами виділено 200 тис. грн., що спрямовані на придбання обладнання довгострокового користування для інклюзивно-ресурсного центру.

Для функціонування ІРЦ на 2019 рік з місцевого бюджету виділено 155 тис. грн.

З освітньої субвенції на оплату праці педагогічним працівникам Центру передбачено 1 260 тис.грн.

Чернівецька обласна державна адміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*