Оксана Янішевська: В питанні інклюзивної освіти починаємо все з початку

1 24 1 image 2. особливими потребами

  1 24 1 image 122 липня заступник голови Миколаївської облдержадміністрації Оксана Янішевська разом з батьками дітей з особливими потребами та представниками структурних підрозділів облдержадміністрації відвідали школу-інтернат №3 та спеціалізовану школу «Академія дитячої творчості». Візитери проаналізували наскільки ці навчальні заклади готові 1 вересня приймати на навчання дітей з особливими потребами.

За словами Оксани Альбінівни, директори цих навчальних закладів готові змінювати систему, робити відповідні реорганізації, йти на витрати для того, щоб приймати на навчання дітей з особливими потребами.

Директор школи-інтернату №3 Лариса Кондратюк запропонувала для створення пілотного проекту спальний корпус. Лариса Федорівна показала приміщення, в якому можна було б розмістити 2 навчальні класи. Крім того, на першому поверсі цього корпусу достатня кількість приміщень, в яких можна облаштувати логопедичний або масажний кабінет та спальні кімнати. В корпусі обладнано гральну кімнату та є бібліотека. Але обсяг робіт з реконструкції великий – це і обладнання пандусу відповідно до норм, і переобладнання санвузлів та дверей, щоб дітлахам на візках було зручно пересуватися.

Їдальня та актова зала знаходяться в іншому корпусі. Але директор навчального закладу запевнила, що в цьому корпусі можна обладнати їдальню, або ж возити дітей до іншого корпусу.

Директор департаменту освіти, науки та молоді облдержадміністрації Валерій Мельніченко повідомив, що має намір звернутися до директора Державного комплексу соціальної реабілітації дітей-інвалідів Галини Тазаречевої, щоб залучити фахівців та все необхідне спец обладнання для встановлення в школі-інтернаті №3.

До реалізації проекту вже долучаються благодійники та спонсори. Так, сьогодні представник СМП «Ніка-Тера» розповів, що їх підприємство готове обладнати пандус у школі-інтернаті №3.

Оксана Янішевська наголосила, що діти з особливими потребами не повинні бути ізольованими від інших діточок, які навчаються в цій школі. Саме в цьому і полягає зміст інклюзивної освіти. Дітлахи отримувати не тільки освіту, але мати змогу поспілкуватися з однолітками.

– Черговий раз приведу приклад бази відпочинку «Морська хвиля», де керівники мали бажання та за 2 тижні переобладнали свій заклад і прийняли на відпочинок людей з особливими потребами. Сьогодні там відпочиває вже більше 100 дітей з особливими потребами. Крім дітей на відпочинку там перебувають і дорослі, а вік відпочиваючих людей з особливими потребами на «Морській хвилі» – від 8 місяців до 80 років. Все можливо зробити та змінити, головне – бажання. В інклюзивній освіті ми починаємо все з початку. Адже роками все залишалося лише на папері. Сьогодні директори шкіл не готові і не бажають приймати дітей з особливими потребами до своїх закладів. І не соромляться про це говорити батькам, які бажають, щоб їх діти навчалися в звичайній школі. І постає питання про професійність таких керівників навчальних закладів, – зазначила Оксана Янішевська.

Заступник голови облдержадміністрації впевнена, що у разі наявності бажання керівників закладів прийняти на навчання дітей з особливими потребами, то впродовж місяця будуть зроблені всі відповідні роботи та школи прийматимуть дітлахів.

В спеціалізованій школі «Академія дитячої творчості» робота кипить. Там вже встановили широкі двері, вже розроблено проект пандусів, переобладнують вбиральню. Заступник директора Тетяна Майборода розповіла, що їх заклад відвідують діти з особливими потребами, в цьому ж році до першого класу йде дівчинка, яка пересувається виключно на візочку. Саме тому створюються всі умови для такої дитини. Тетяна Олександрівна переконана, що цього року на навчання до закладу йде одна дитина з особливими потребами, а наступного року кількість таких дітей збільшиться. І хоча шкільна їдальня розташована на другому поверсі, старшокласники будуть носити дівчинку на другий поверх. Взагалі керівництво закладу планує відновити спеціальні підйомники для більшої зручності дітлахів.

Заступник голови облдержадміністрації доручили наступного тижня провести велику нараду з батьками дітей з особливими потребами, представниками структурних підрозділів, міської влади, медустанов та керівниками навчальних закладів.

– Ми маємо перевірити списки всіх дітей з особливими потребами, які мають цього навчального року піти до школи. Визначити їх нагальні потреби, окремо відпрацювати проблеми, які підняли батьки щодо роботи Миколаївської психолого-медико-педагогічної комісії. В нас великий обсяг роботи, але ми маємо зробити все для того, щоб школи приймали та навчали дітей з особливими потребами, – підсумувала Оксана Янішевська.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Миколаївська обласна державна адміністрація +ФОТО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*