Діти з особливим діагнозом успішно навчаються в школі-інтернаті «Оберіг» (ФОТО, ВІДЕО)

Діти з особливим діагнозом успішно навчаються в школі-інтернаті «Оберіг» (ФОТО, ВІДЕО). запоріжжя, адаптація, аутист, діагноз, школа-інтернат оберіг, outdoor, building, tree, house, window, plant, flower, garden, residential, stone. A house with bushes in front of a building

Діти з особливим діагнозом успішно навчаються в школі-інтернаті «Оберіг». запоріжжя, адаптація, аутист, діагноз, школа-інтернат оберіг

Комунальний заклад «Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат «Оберіг» Запорізької обласної ради розділив можливість шістьох сімей займатися розвитком дітей-аутистів з першого класу.

Цей напрямок в інтернаті опанували, набравши групу першачків. Серед 218 учнів, шість – учні класу для дітей з інтелектуальним порушенням, які мають розлади аутистичного спектру.

Про позитивні результати навчання та соціальної адаптації говорять батьки учнів:

– Це важко для такої дитини знаходитися серед людей. Чому навчання в класі для нас добре? Коли дитина потрапляє до колективу, вона потроху починає розуміти як взаємодіяти з іншими дітьми й дорослими, – вважає Катерина Лісецька, мати одного із першокласників з особливим діагнозом.

Директор закладу Ірина Кочкіна розповіла, що в Запоріжжі тема навчання дітей саме з такою особливістю – не розкрита.

– Відкриття такого класу – це не тільки розвиток, а й навчання дітей. Інша методика освітнього процесу і підготовка кадрів – це було найважчим перед відкриттям класу. Ми переглянули хто має бути готовим серед наших фахівців працювати по-новому, вони надали свою підтримку і тепер займаються з дітьми. Окрім цього першого класу, в інших класах в школі навчається ще 5 дітей з розладами аутистичного спектру, з них є й ті, хто навчається в класах, а є й на домашньому навчанні, – сказала Ірина Кочкіна.

Директор «Оберегу» також додала, що попит на відкриття перших класів для дітей з таким видом розладу існує, на наступний рік вже набрано два перших класи.

– Для батьків і для нас важливо, щоб діти закінчили школу, щоб їх освіта не закінчилася в молодших класах, а продовжилася в середній школі і вони йшли далі й далі. Це наша мета, яку ми прагнемо реалізувати, – поділилася планами на майбутнє Ірина Кочкіна.

Для створення необхідних умов розвитку дітей, окрім вчителя та двох вихователів, для роботи з ними залучили асистентів, соціального педагога, психолога, вчителя-дефектолога, вчителя-логопеда. За словами Ірини Кочкіної, школа продовжує збільшувати кількість фахівців, які зможуть працювати з цим і новими класами: вчителі підвищують кваліфікацію, а з нового року випускники вищих навчальних закладів розпочнуть трудовий шлях в КЗ «Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат «Оберіг».

Вчитель початкових класів Світлана Зінченко, працює безпосередньо в класі першачків з особливим діагнозом.

– Працювати в класі важко, але надзвичайно приємно. Люди мають спеціальну освіту для того, щоб працювати з такими діточками, і потреба у таких фахівцях зростає, адже статистика в Інтернеті щодо збільшення кількості встановлення діагнозу свідчить сама про себе, – зауважила Світлана Зінченко.

Вихователь Наталя Юрченко з початку навчального року працює з особливими дітками.

– Вони дуже цікаві та безпосередні. Вони не дуже відрізняються від інших дітей – так само полюбляють бавитися й бути пустунами. Водночас, вони дуже ласкаві, добрі та надцікаві, – переконана вихователька.

Мати особливого першачка Ганна Титова розповіла, що зараз Андрію, її сину, 9 років, а діагноз встановили в 3,5 роки. До школи займалися в приватному центрі за однією із спеціальних методик.

– Минулого року побачили об’яву про набір до школи. Після обговорення з директором Іриною Кочкіною експериментального класу для «Оберегу», вирішили займатися, пробувати та навчатися. Результат за півроку – колосальний. Дітям – важко, але коли вони в колективі, в класі, вони переборюють свої страхи, вчаться знаходитися у суспільстві, вчаться одне в одного. Треба не боятися і все вийде, – переконана Ганна Титова.

Нагадаємо, що Запорізька область стала пілотною у запровадженні інклюзивної освіти в Україні, а до реалізації програми долучилися комунальні заклади обласної ради галузі освіти.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

Запорізька обласна рада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*