Дітям з особливими освітніми потребами дозволили навчатися за скороченою програмою

Дітям з особливими освітніми потребами дозволили навчатися за скороченою програмою. знання, освітня програма, особливими освітніми потребами, школяр, інновація, person, indoor, furniture, library, book, computer, chair, desk, bookcase, ceiling. A group of people sitting at a table

Дітям з особливими освітніми потребами дозволили навчатися за скороченою програмою. знання, освітня програма, особливими освітніми потребами, школяр, інновація

У новому 2018/2019 навчальному році діти з особливими освітніми потребами навчатимуться за новою програмою, яка дозволить їм краще отримувати нові знання.

Зокрема мова йде про дітей зі порушенням зору, слуху, мовлення, розвитку, опорно-рухового апарату, затримкою психічного розвитку, інтелектуальними порушеннями.

Міністерство освіти та науки 12 червня затвердило відповідний наказ №627 про типову освітню програму спеціальних шкіл ІІ ступеня для дітей з особливими освітніми потребами.

Наказом визначено, що з навчальних програм для таких дітей заборонено вилучати затверджені міністерством предмети. Проте години на їх вивчення можна зменшити, але не більше ніж удвічі.

Програма окреслює рекомендовані підходи до планування й організації закладом освіти єдиного комплексу освітніх компонентів. Це має допомогти школярам досягти результатів з усіх предметів, які викладаються.

Експерт з освітньої реформи експерт проекту “Медіашкола з Децентралізації. Курс-ІІ”, який реалізує Центр Ейдос за підтримки програми U-Lead Ярослав Переходько зазначає, що це рішення Уряду є проривом у розвитку української школи.

“Якщо раніше діти з особливими освітніми потребами вчилися за єдиною програмою з іншими дітьми і часто через це не встигали у навчанні, то тепер їм дозволили навчатися за скороченою. Але головною інновацією програми є те, що вона побудована на підході компетенцій, прописує основні уміння, ставлення та наскрізні лінії. Програма є позитивним етапом формування та організації навчального процесу для дітей з особливими освітніми проблемами”, – підкреслив Ярослав Переходько.

ОКІА “Новини Полтавщини”

2 реплік к “Дітям з особливими освітніми потребами дозволили навчатися за скороченою програмою”

 1. Алла Володимирівна Кравчук :

  Доброго вечора!
  Не вірю, що ці рекомендації, будуть втілюватися в школах!!!
  Перевірте, навіть методики Навчання дітей з особливими потребами не має!!! І не буде.
  Бо крім батьків ні кому це не потрібно!
  Це все теорія… На практиці НУЛЬ!
  Тільки зацікавленість батьків

 2. Іра :

  Це стосується всіх дітей з особливими потребами, чи тільки тих, хто на інклюзії в масових школах??? Бо в спецшколах діти навчаються за спец програмами (залежно від порушення) вже давним давно і вона є полегшеною і скоригованою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*