Інклюзивна освіта у Вінниці: рівні можливості для дітей

Інклюзивна освіта у Вінниці: рівні можливості для дітей. вінниця, тренинг, інвалідність, інклюзивна освіта, інтеграція, floor, indoor, person, clothing, wall, footwear, man, furniture, woman, room. A group of people sitting in a room

Інклюзивна освіта у Вінниці: рівні можливості для дітей. вінниця, тренинг, інвалідність, інклюзивна освіта, інтеграція

У Вінниці триває серія спеціалізованих тренінгів для освітян.

Робота із тренерами, пізнавальні відео-сюжети, самостійні та колективні роботи, обмін досвідом. Це все реалізація проекту “Інклюзивна освіта: практикум комунікативної компетентності для психологів навчальних закладів м. Вінниці”. Він переміг у конкурсі соціально-культурних проектів Вінницької міської ради 2017 року. Мета – підвищення обізнаності психологів навчальних закладів Вінниці у питаннях запровадження інклюзивної освіти для більш ефективної організації цього процесу. Проект здійснюється у тісній співпраці із департаментом освіти Вінницької міської ради.

– Ми вже провели перші чотири дні тренінгів для психологів навчальних закладів. Всього взяли участь 57 вінницьких практичних психологів, логопедів, корекційних педагогів – як працівників шкіл, так і дитячих садочків. Переважно це практичні психологи, – розповіла керівник проекту, відомий вінницький психолог Лілія Немаш. – Розглядали особливості поняття інклюзії, що це таке інклюзія, як вона упроваджується. Цього року є зміни до закону про освіту, згідно з якими діти, що мають особливі освітні потреби, можуть навчатись у загальноосвітніх закладах. Таким чином виконуємо Декларацію про права людини, Конституцію і закони України, адже всі мають право на освіту. Якщо дитина має серйозну нозологію, тобто захворювання, яке потребує особливих умов для освіти, вона має право отримати асистента. Програма надзвичайно складна. Ми вчилися шукали відповіді на непрості питання та працювали над тим, щоб інклюзія, яка йде до нас в Україну, була якісною.

Інклюзія – це процес. І вона має розглядатись як постійний пошук ефективних шляхів задоволення індивідуальних потреб усіх дітей.

– Це необхідно, бо в наших школах зараз навчається багато дітей із різною нозологією, як ми називаємо. Тому дійсно важливо мати змогу надати допомогу всім учасникам навчального процесу. У першу чергу дітям, а також батькам та педагогам, – розповідає учасниця тренінгу, практичний психолог школи-гімназії №30 Галина Гаврилюк. – Під час тренінгу проходили різноманітні теоретичні, практичні та методичні блоки. Першочергово ми, психологи-практики, маємо розмежовувати для себе два поняття – інтеграція та інклюзія. Інтеграцію як включення дітей до освітнього процесу, а інклюзія – це супровід дитини з особливими освітніми потребами та сприяння готовності освітнього середовища прийняти таку дитину, налагодити ефективність навчання для всіх, без винятку, учасників процесу.

9-10 листопада – наступний тренінг. Освітяни також відвідають лекцію “Як працювати із батьками дітей, які мають інвалідність”. Організатори заходів – ГО “Вінницьке обласне товариство психологів та психотерапевтів” і ГО “Генерація ідей добробуту”.

Микола Гандзюк

Газета “Місто”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*