“Львівська політехніка” розширює можливості інклюзивної освітньої політики

“Львівська політехніка” розширює можливості інклюзивної освітньої політики. львівська політехніка, студент, інвалідність, інклюзивна освіта, інклюзія, bicycle, wheel, land vehicle, outdoor, tire, vehicle, bicycle wheel, cart. A bicycle parked on the side of a building

Як інформують у тижневику “Аудиторія”, Національний університет “Львівська політехніка” розширює можливості для розвитку інклюзивної освітньої політики

У Львівській політехніці вже восьмий рік триває трансформація університетської інфраструктури у безбар’єрний навчальний простір та реалізовується інклюзивна освітня політика для задоволення широкого діапазону освітніх, інформаційних та соціальних потреб осіб із інвалідністю та хронічними захворюваннями. Нині цей напрям розвивається щораз активніше, розширюючи межі своєї діяльності. Про те, що вже зроблено та як інклюзія розвиватиметься надалі розповіли проректор Роман Корж та директор Міжнародного центру ʺІнтеграціяʺ, консультант із питань соціальної роботи Ніна Гайдук.

– Інклюзивна освітня політика в нашому університеті – цілеспрямована діяльність на міжнародному, національному, регіональному та локальному університетському рівнях, пов’язана з ухваленням відповідальних рішень – законів, постанов, наказів, процедур у галузі інклюзивної освіти. Розвиток системи інклюзивних освітніх послуг у нас здійснюють на основі регулярного оцінювання потреб, передусім осіб із інвалідністю, хронічними захворюваннями та іншими особливими освітніми потребами, зокрема й з потребами ветеранів війни, учасників бойових дій та членів їхніх родин, – наголосив проректор Роман Корж.

У цьому навчальному році у Політехніці на стаціонарній формі навчаються 225 студентів з інвалідністю, 2 студенти – учасники АТО, 508 студентів – дітей учасників АТО, 8 студентів – дітей загиблих учасників АТО, 153 студенти – внутрішньо-переміщені особи. В університеті працюють 227 працівників з інвалідністю, з них викладачів – 69 осіб.

Окрім цього, за проектом ʺУкраїна-Норвегіяʺ від 2014 року діє програма ʺПерепідготовка і соціальна адаптація військовослужбовців та членів їхніх сімей в Україніʺ. За цей час перепідготовку у Львівській політехніці пройшли 300 військовослужбовців, зокрема учасники бойових дій, звільнені в запас та члени їхніх родин.

Від 2011 року Ресурсний центр освітніх інформаційних технологій для осіб із особливими потребами (в центрі зацікавлення якого незрячі діти і молодь) реалізує права на вищу освіту осіб із інвалідністю та хронічними захворюваннями, провадить просвітницьку діяльність та впроваджує інноваційні методики і послуги в царині інклюзивної освіти.

Понад три роки, від грудня 2015 року, оцінювання потреб та впровадження інноваційних стратегій, технологій та досвіду в галузі соціальної інклюзії та інклюзивної освіти, з урахуванням наших реалій у нашому університеті здійснює Міжнародний центр професійного партнерства ʺІнтеграціяʺ Інституту гуманітарних і соціальних наук. Уже понад рік, від 2017 року, в структурі цього центру діє підрозділ Служби доступності до можливостей навчання ʺБез обмеженьʺ. За цей час розроблено модель (дорожню карту) надання інклюзивних освітніх послуг у Львівській політехніці, що визначає порядок індивідуального супроводу осіб із інвалідністю та інших маломобільних груп в університеті.

Сформовано також Мережу партнерської взаємодії ʺБез обмеженьʺ, до складу якої входять знані українські та закордонні університети, а також інші партнерські організації, здебільшого на засадах укладених угод про співпрацю.

Ключовими партнерами Львівської політехніки у галузі соціальної інклюзії і інклюзивної освіти є Манітобський університет (м. Вінніпег, Канада) та Канадський центр дослідження інвалідності (м. Оттава, Канада), з якими співпрацюємо вже 20 років; Вюрцбурзький університет ім. Юліуса Максиміліана (Німеччина); Університет НОРД (Норвегія), Коледж Фредерик Ком’юнити (штат Меріленд, США), Державна агенція з вирішення проблем алкогольної та наркотичної залежності (м. Варшава, Польща).

Тижневик “Аудиторія”

Гал-Інфо

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*