Марина Порошенко підтримує інклюзивну освіту на Чернігівщині (ФОТО)

Марина Порошенко підтримує інклюзивну освіту на Чернігівщині (ФОТО). марина порошенко, чернігівщина, тренинг, інклюзивна освіта, інклюзія, person, indoor, wall, clothing, ceiling, woman, smile, standing, human face, bonding. A man and a woman standing in a room

Марина Порошенко підтримує інклюзивну освіту на Чернігівщині. марина порошенко, чернігівщина, тренинг, інклюзивна освіта, інклюзія

Понад сімдесят фахівців психолого-медико-педагогічних консультацій з різних районів Чернігівщини отримали 21 квітня сертифікати про підвищення своєї кваліфікації за підсумками триденного тренінгу «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації».

Особливої ваги цьому заходу надала участь у ньому Марини Порошенко – дружини Президента України, голови ради благодійного фонду Порошенка. Саме цей фонд став ініціатором і організатором національного проекту, до якого вже долучилися Запорізька, Дніпропетровська, Житомирська, Хмельницька та Чернігівська області. Мета проекту – створення і розвиток інклюзивного освітнього середовища для «особливих» дітей у загальноосвітніх школах.

За словами Марини Порошенко, інклюзивна освіта – це потреба сьогодення і майбутнього: «Вона дає змогу учням з особливими освітніми потребами краще реалізувати свій потенціал у навчанні, порівняно з однолітками в неінклюзивному середовищі. Більше того, інклюзія позитивно впливає на подальші життєві перспективи таких дітей після закінчення середньої школи. Зокрема, підвищує шанси на працевлаштування та реалізацію в житті».

За статистикою, сьогодні в Чернігівській області лише 11% шкіл надають освітні послуги за інклюзивною формою навчання – 62 навчальні заклади. У них навчається 116 учнів з особливими освітніми потребами. Однак лише 29% «особливих» дітей регіону охоплені інклюзією.

Тож, як зазначила дружина глави держави, в області є над чим працювати в цьому напрямку.

«Від усієї Чернігівщини дякую за цей чудовий проект. Дуже приємно, що він зібрав фахівців з усієї області, – звернувся до учасників тренінгу голова Чернігівської ОДА Валерій Куліч. – На Чернігівщині більше шестиста дітей навчається індивідуально. Це – потенційно ті діти, які можуть навчатися у звичайних школах і бути соціалізованими. Робота з ними потрібна державі, адже за сухими цифрами стоять долі дітей. Якщо вдасться зробити їхнє життя повноцінним – це буде просто фантастично. Тому дякую вам за ту працю, яку ви робите і прошу вас по приїзді додому, у райони, провести на місцях аналогічні зустрічі, щоб й інші люди отримали доступ до знань, які ви отримали тут».

Базою для проведення тренінгів з інклюзивної освіти стало Чернігівське вище професійне училище побутового обслуговування. Там же дружина Президента України Марина Порошенко і голова облдержадміністрації Валерій Куліч вручили учасникам тренінгу сертифікати й підписали меморандум про співпрацю в розвитку інклюзивного освітнього середовища на Чернігівщині.

Також пані Порошенко презентувала Чернігівщині дизайн-проект сучасної медіатеки для його реалізації в інклюзивних школах регіону.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Чернігівська ОДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*