Одеські фахівці стали учасниками міжнародного круглого столу з питань інклюзивності (ФОТО)

Одеські фахівці стали учасниками міжнародного круглого столу з питань інклюзивності (ФОТО). одеса, круглий стіл, особливими освітніми потребами, інклюзивна освіта, інклюзивність

Одеські фахівці стали учасниками міжнародного круглого столу з питань інклюзивності. одеса, круглий стіл, особливими освітніми потребами, інклюзивна освіта, інклюзивність

22-23 квітня 2021 року з ініціативи муніципалітету міста-побратима Одеси Регенсбург (Федеративна Республіка Німеччина) в онлайн-форматі відбувся «Третій круглий стіл з питань інклюзивності».

У заході також взяли участь представники міст Клермон-Ферран (Французька Республіка) і Бріксен (Італійська Республіка).

З вітальним словом перед учасниками онлайн-зустрічі виступила директорка Департаменту освіти та науки Одеської міської ради Олена Буйневич. Вона зазначила, що сегмент інклюзивної освіти з кожним роком зростає. А в Одесі створені необхідні умови для дітей з особливими освітніми потребами, які мають можливість отримувати рівний зі своїми однокласниками і однолітками доступ до якісної освіти.

Для забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами на дошкільну освіту в місті функціонують заклади дошкільної освіти компенсуючого та комбінованого типів, створені інклюзивні групи в закладах дошкільної освіти. Крім того, функціонують 9 інклюзивно-ресурсних центрів, створених з метою реалізації права дітей з особливими освітніми потребами у віці від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти.

Основні напрямки роботи Комунального закладу «Одеський інклюзивно-ресурсний центр №1» представила директорка Вікторія Пастерначенко. А реабілітолог Центру, автор методичної розробки «Використання коштів сенсомоторної корекції в навчальних закладах» та програми «Альтернативна комунікація на уроках фізичної культури» Світлана Трапезникова поділилася напрацюваннями з каністерапії (використання собаки як унікального засобу для психологічної реабілітації та корекції).

У день відкриття Центру Одеський міський голова Геннадій Труханов подарував двомісячне цуценя – лабрадора Лялю. Протягом двох років Ляля вчилася тестувати поведінку і реакції особливих дітей і одночасно працювала над їх психологічним переформатуванням.

Також одеські фахівці протягом двох днів обговорювали із зарубіжними колегами питання інклюзії в громадських місцях, ділилися досвідом створення театральних вистав, проведення культурних і спортивних заходів за участю в них осіб з обмеженими можливостями.

Учасників круглого столу зацікавив одеський досвід взаємодії з батьками особливих дітей старше 17 років, оскільки діти, здобуваючи професію, стають захищеними в соціальному світі. Вікторія Пастерначенко розповіла про напрацювання в цьому напрямку і зазначила, зокрема, що співпраця Інклюзивно-ресурсного центру №1 з Державним навчальним закладом «Одеський професійний ліцей будівництва та архітектури» надає можливість дітям з особливими освітніми потребами вступити і вчитися в ліцеї протягом 2020/2021 навчального року.

Офіційний сайт міста Одеса

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*